Rehber

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Ortalanır?

Windows 10'un görev çubuğunu ortalayarak, tasarımı yenileyin! Windows 10 Görev Çubuğu Ortalama Nasıl Yapılır?

Windows 11 güncellemesiyle beraber oldukça büyük tasarım gelişmeleri sağlayan Microsoft, önceki sürümünde Windows 10 görev çubuğu konusunda tasarıma önem vermemiş, sağa sabitlemişti. Fakat, Windows 11 ve MacOS’da görülebileceği gibi ortalanan görev çubuğunun aslında tasarıma çok büyük etki kattığını gören kullanıcılar, Windows 10’da da görev çubuğu nasıl ortalanır gibi arayışlar içine girdi.

Windows 11 tasarım konusunda her ne kadar güzel olsa da, henüz erken yayınlandığı için bir sürü sorunları da beraberinde getirdi. Henüz sürükle bırak sorunu dahi bulunan Windows 11, oldukça can sıkıcı bir şekilde çalışıyor. Sadece tasarım için o kadar fazla “bug” ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar, bir önceki sürüm olan Windows 10 için de tasarımsal yenilikler eklemek istedi. Bunlardan birisi Windows 10 görev çubuğu nasıl ortalanır oldu.

Windows 11 Bug

Windows 10’u Windows 11 Görünümüne Çevirin: Windows 10 Görev Çubuğu Ortalama

Aslında bu oldukça basit bir yöntem olarak yapılan, hızlı bir sürede halledebileceğiniz fakat tasarımsal açıdan oldukça büyük gelişmeler yaratan bir yöntemdir. Ortalanmış görev çubuğu, oldukça büyük bir tasarımsal güzellik sağlamakla beraber, estetik açıdan insanı tatmin edebiliyor. Windows 10’un monoton ve sıkıcı tasarımına biraz olsun renk katabiliyor.

Sanılanın aksine, bu işlemleri yapmak ve Windows 10 görev çubuğu ortalama ve diğer Windows 10 tasarımsal değişiklikleri yapmak oldukça kolaydır. Windows tarafından direkt olarak bize sunulmasa da, üçüncü parti yazılım geliştiricileri, Microsoft onaylı şekilde bu özellikleri ekliyorlar ve kullanımımıza sunuyorlar.

Windows 10 Görev Çubuğu Ortalama

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Ortalanıyor?

Bu işlemi yapmak için, ücretsiz bir şekilde TasbarX’i indirmeniz (buraya tıklayarak indirme linkine gidebilirsiniz) gerekiyor. Eğer ki geliştiriciye destek olmak istiyorsanız buraya tıklayarak Microsoft Store üzerinden alabilirsiniz. Programı indirdikten sonra gerekli kurulumları tamamlamanız gerekiyor.

  • Kurulumları tamamladıktan sonra, soldaki menünün içinde yer alan “position” sekmesine gelmeniz gerekiyor.
  • Burada ortalama için gerekli pozisyonları girmelisiniz.
  • Windows 10 görev çubuğunuz artık ortalı bir şekilde.

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Ortalanır? TaskbarX

Bu kadar kolay bir işlem sonucunda, Windows 10 görev çubuğu ortalama işlemini yapabilir, bilgisayarınızın havasını değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda arkaplan resmini, saydamlığını da bu uygulama sayesinde ayarlayabilirsiniz. Performansa etkisi olduğu söylenemez, çok eski bir bilgisayar değilse oldukça rahat bir şekilde çalışır ve işlem gücünüzü çok harcamaz.

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı