Rehber

Windows 10 Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Windows 10, Cortana sesli asistan deneyimi, Google Chrome benzeri Microsoft Edge tarayıcısı, metin kaydırma ve kopyala yapıştır  özellikleri ile diğer sürümlerden kendini ayırmaktadır. İlk sürümü 6.4 ile gelmiştir. 21 Ocak 2015`te tanıtımı yapılmış ve 29 Temmuz 2015`te sürüm 10 ile piyasaya sürülmüştür.

Sizde hala Windows`un eski sürümlerini kullanıyorsanız ve yeni sürüme geçmek istiyorsanız işiniz pek zor değil. Birkaç adımda Windows 10 nasıl etkinleştirilir sorusuna yanıt bulacaksınız.

Windows 10 Etkinleştirme Programı

Windows 10 etkinleştirme için ilk olarak Windows Güvenlik Duvarını kapatmanız gerekmektedir. Windows Güvenlik Duvarını kapatmak için; Sistem ayarları => Windows Güvenliği => Virüs ve tehdit koruması yolunu izleyerek kapatmanız gerekmektedir.

Windows cracklemek için KMSpico programını indirmemiz gerekmektedir. Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Crackleme programı olduğu için program virüslü hatası verecektir. Bu sebeple uyarıları es geçerek indirmeye devam edin.

(RAR şifresi; tekneloji) Zip dosyasından dosyaları klasöre çıkartın.

Klasöre giriyoruz. “KMSELDI.exe”  uygulamasını çalıştırıyoruz. Bu uygulamaya tıkladıktan sonra karşımıza windows logosunun altında bulunan buton çıkacaktır. Bu butona tıklıyoruz. Bu işlemden sonra artık windows lisansınız etkinleşmiş olacaktır.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı