Rehber

Whatsappta Karşıya Mavi Tik İletilmeden Gelen Mesaj Nasıl Okunur?

Whatsapp mavi tik özelliği sayesinde bir kez de olsa karşı taraftan “Neden mesajımı okudun cevap vermedin ?” Sorusuna maruz kalmışızdır. Bu özellikle gelen mesaja cevap vermek zorunlu hale gelmiş durumdaa… Değil aslında 🙂 Sizlere whatsappta gelen mesajı mavi tik görüldüsü olmadan nasıl okuyabilirsiniz bunu anlatıcam. Bu sorunun bir kaç cevabı var. Birincisinden başlıyorum.

1) Okundu Bilgisini Kapatma

En kolay ve kökten çözüm yolu bu aslında. Ama gözardı edilemeyecek bir dezavantajı var. Sizde okundu bilgisi olan mavi tiki göremeyeceksiniz. Eğer bu sizin için sorun olmayacaksa kullanın derim. Ayarlar=>Hesap => Gizlilik menüsünden Okundu Bilgisindeki tiki kaldırın.

images

2) Bildirim/Widget Kullanma

WhatsApp bildiriminiz açıksa  bildirim panosundan mesajı görebiliyorsunuz. Fakat mesaj uzun olduğu takdirde tamamını göremeyebiliyorsunuz. Ancak bu yöntemden daha faydalısı, widget kullanmak olabilir. Cihazınızın ana sayfasına WhatsApp widget’ını eklediğiniz anda mesajları detaylı olarak okundu iletisi gitmeden görebileceksiniz.

images (2)

3) Uçak Modu

Cihazınızın bildirim panosundan uçak modunu etkinleştirip yaklaşık 30 sn sonra gelen mesajı okuyabilirsiniz. Mesajı okuduktan sonra Whatsapp’tan çıkmanızı öneririm. Çünkü uçak modundan çıktığınız an mavi tik karşıya iletilecektir.

Screenshot_2016-01-23-16-04-41

 

 

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı