WhatsApp’ta Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir? (ANDROID)

Android 9 ile gelen Koyu Mod ile birlikte Instagram, Messenger, Google Play Store gibi bir çok uygulama karanlık mod desteğini kullanıcılar ile buluşturmuştu. Konu ile ilgili çalışmalarını sürdüren WhatsApp, bir beta sürümünde bu özelliği kullanıcılara açtı.

(Karanlık Mod Özelliği)

Güncelleme ile gelen Tema özelliği ile dilerseniz uygulamayı tamamen siyah-yeşil tonlarında kullanabilir ya da otomatik olarak gece karanlık moda geçmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamanın sadece belirli bölgelerdeki geliştiricilere sunulduğunu belirterek sizin nasıl yükleyeceğinizi anlatalım;

  • Öncelikle telefonunuz üzerinden WhatsApp uygulamasına girip Ayarlar>Sohbetler>Sohbet Yedeği başlığına girip Yedekle tuşuna basarak bütün mesajlarınızı yedekleyin. Bu sayede olası bir hatada mesajlarınız silinmeyecek.
  • Daha sonra buradan modlanmış WhatsApp uygulamasını indirip cihazınıza kurun. (Uygulamanın WhatsApp Plus gibi özellikleri mevcuttur.)
  • Kurulumda hata alırsanız önceki WhatsApp uygulamanızı Ayarlar uygulamasından kaldırın.
(Karanlık Mod Özelliği)
  • Daha sonra WhatsApp>Ayarlar>Tema bölümüne giderek istediğiniz temayı seçebilir ve kullanabilirsiniz.

Uygulama sürekli olarak güncellenmektedir. Güncellemeleri kontrol etmek için uygulama üzerinde bulunan Gizlilik menüsünden “Check for Update” bölümüne girebilirsiniz. AntiBAN özelliği de mevcuttur, yasaklanmazsınız. Yapılan hatalardan ve işlemlerden www.Tekneloji.net sorumlu değildir.

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı