Mobil

WhatsApp’daki Numaranızı Artık Kolay Bir Şekilde Değiştirebilirsiniz !

WhatsApp’a çok yakında numara değiştirme özelliği gelecek. Bu özelliği duymamış ve bilmiyor olabilirsiniz,sizlere hemen bu konuyu anlatmak istiyorum. Uzatmadan konuya geçelim;

Geçtiğimiz günlerde ki Cambridge Analytica olayları  yüzünden en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’a güven gün gittikçe azalmış,hatta bir çok Facebook kullanıcısı Facebook hesabını kapatmıştı. Kısacası Facebook’ta işler iyi gitmiyor ama şirketin alt platformlarından olan WhatsApp’ta işler rayında ilerliyor. Gün geçtikçe gelen  güncellemeler ile kullanıcıların memnun olduğu WhatsApp’a numara değiştirme özelliği geliyor.

Çok uzatmadan numara değiştirme özelliğinin nasıl kullanılacağını anlatmak istiyorum;

İşlem aslında çok basit.  WhatsApp’ta bulunan ayarlar menüsünden Hesap>Numarayı Değiştir seçeneklerine tıklamamız gerekiyor. Daha sonra gelen SMS  yoluyla numaranızı doğruluyordunuz. Aslında bu işlemleri hepimiz biliyoruz. Google’a yazdığımızda bu işlemleri nasıl yapabileceğimizi öğrenebiliriz. Yakında gelecek olan güncellemede, bu adımlardan sonra size soru soracak bir ekran gelecek.Soru sorulacak o ekranda  kişilere  haber ver/verme  gibi özellikler bulunuyor. İsterseniz numarayı değiştirmessiniz,fakat kayıtlı olduğunuz gruplara numarayı değiştirdiğiniz bildirim olarak gidiyor.

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı