Teknoloji Haberleri

Whatsapp`a Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri hiç şüphesiz Whatsapp, ve kullanıcıların en çok gelmesini beklediği özelliklerden biri de video arama özelliği. Aslında yetkililerin geçtiğimiz Aralık ayında bu özelliğin gelmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü açıklamıştı. O günden bu yana dört gözle beklediğimiz bu özellik şimdilerde gelmeye hazırlanıyor.

Aslında beta kullanıcılarının bir kaçı video özelliğini kullanmaya başladı bile. Hatta ara yüzünün ekran görüntüleri bile sızdı. Şöyle göstereyim.

whatsapp-goruntulu-arama-1462860906

(Arayüzü böyle olacak)

Ayrıca uygulamanın farklı lisanlara çevirilmesinde yardımcı olan kişilere de çeviri isteğinde bulunuldu.

 

Dedikodunun kaynağına göre, WhatsApp NFC etiketleri ve QR kodları üzerinden gönderilebilecek grup davet yöntemi üzerine de çalışmalar yapıyor. Bir başka yeni özellik ise video aramaya cevap vermeyen kullanıcıya sesli mesaj göndermek olacak. Bu özellik iOS için gelecek.Belki ilerleyen zamanlarda Android`e de gelebilir.Ayrıca geri arama tuşu için de çalışmalar yapılıyor. Ayrıca WhatsApp’a sıkıştırılmış dosya paylaşım desteğinin geleceği de öne sürülüyor. Yani birçok programın bir arada olduğu bir Whatsapp gelecek karşımıza.

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı