Rehber

Whatsapp Mesaj Önizlemesi Nasıl Kapatılır

Ağustos 2012`den bu yana hayatımızda olan Whatsapp, en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi. Eğer telefonunuzun ekran kilidi kapalı olmasına rağmen ekranda mesajlarınız görünüyor ise bildirimleriniz açık kalmış olabilir.

Bildirimlerinizin açık kalmasıyla birlikte ekranda mesajlarınız görüntülenir ve telefonunuzu karıştırmak isteyen kişiler sizin mesajınızı görebilir. Eğer mesajlarınızın gizli kalmasını istiyorsanız, bu bildirimleri kapatmanız gerekir.

Bildirimleri kapatmak için;

Öncelikle Whatsapp uygulamasını açıyoruz.

Screenshot_2016-07-24-22-19-55

Daha sonra Ayarlar sekmesine girip Bildirim kısmına dokunun.

Screenshot_2016-07-23-22-56-15
 Bildirim menüsüne dokunduktan sonra “Açılır Pencere Bildirimi”  bölümüne giriyoruz.

Açılır Pencere Bildirimleri kısmına geldiğimizde karşımıza bir sürü seçenek çıkmakta isterseniz bu seçenekleri açıklayalım.
Screenshot_2016-07-24-22-20-50

Açılır pencere yok: Seçeneğini seçtiğimizde  Whatsapp`dan gelen aramalar, mesajlar, resimler ana kilit ekranında gözükmez. Bu seçeneği seçtiğinizde şifrenizi bilmeyen bir kişinin mesajlarınızı görme ihtimali ortadan kalkacaktır.

Sadece ekran açıkken: Gelen bildirimler tuş kilidi aktif durumdayken açık olarak gözükmez. Mesajların görülmesi için tuş kilidini açmanız gerekiyor. Bildirim aldığınızda mesajın bir kısmını okuyabilirsiniz.

Sadece ekran kapalıyken: Tuş kilidi kapalıyken bildirim görünür. Ancak kilit açıkken mesajlarınız gözükmez.

Açılır pencereleri her zaman göster: Bu ayar seçildiğinde her koşulda mesajlarınız ve diğer bildirimleriniz ana ekranda görünür. Eğer bu ayarı seçili konumuna getirirseniz mesajlarınız başkası tarafından görülecektir.

Sizin telefonunuzda açılır pencere bildirimleriniz hangi ayar konumunda ?

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı