Teknoloji Haberleri

Vestel’den Kriptolu Telefon

Bu devirde herkesin birbirini dinlediğini bir gerçek olarak kabul edebiliriz.Özellikle devletin yönetim kısmındaki önemli insanların dinlenmesi devlet sırrını başka ülkelerin ele geçirebilmesi demektir.Hal böyle olunca yerli markamız Vestel devletin yüksek konumlarında çalışan devlet çalışanlarına özel kriptolu telefon üretimi yapacak.

Vestel icra kurulu başkanı Tuna Erdoğan yeni vestel telefonu Via V3 ü duyururken bununla beraber devlet çalışanları için kriptolu telefonda üreteceklerini duyurdu.Tuna Erdoğan,kriptolu telefon üretimine geçmeleri için bazı resmi kurumlardan izin alınması gerektiğini bildirdi.Ayrıca normal bir telefona göre daha zor ve zahmetli olan bu telefonların üretiminin uzun süreceğininde sinyallerini verdi.

 

Tuna Erdoğan’ın konuşamalarını aşağıdaki kesitten okuyabilirsiniz..

“Kriptolu telefonlar üreteceğiz. Bu cihazların üretimi oldukça zor ve yapımı için sadece kaynak gerekmiyor. Kriptolu cihazların üretimi için birkaç yerden izinler almamız, bazı şirketlerle işbirliği yapmamız gerekli. Bu durumlar gerçekleşince kriptolu telefonların üretimini gerçekleştireceğiz.” açıklama yapan Tuna Erdoğan bu cihazların normal kullanıcılara yönelik değil, özel devlet çalışanlarının ve kurumlarının bu cihazları kullanacağını belirtti

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı