Teknoloji Haberleri

Twitter`da “Fav” Butonu Kaldırıldı !

 Sosyal Paylaşım Sitesi Twitter`da önemli bir değişiklik oldu ve ani bir kararla “Favorilerime Ekle” butonu yerine “Beğen” butonu geldi.

Genelde sosyal ağlarda güncellemeler, kullanılmayan bir özelliğin kaldırılmasında ya da yeni bir özelliğin eklenmesiyle oluşuyor. Ama bu sefer Twitter çok farklı bir şey yapıp “Beğen” butonunu getirdi.

Önceden butonun simgesi turuncu bir yıldızken şimdi İnstagram`a benzer bir şekilde kırmızı bir kalp şeklini aldı. Daha önce favoriye eklediklerimiz içerikler de bundan sonra “Favoriler” yerine “Beğenilen” sekmesi altında görüntülenecek.

Gittikçe Twitter`ın diğer sosyal paylaşım sitelerine benzemesi beni şaşırtıyor ve gereksiz buluyorum doğrusu. Özgün olmak her zaman daha iyi bence. Twitter`ı diğer sosyal paylaşım sitelerinden farklı kılan bir tek 140 karakter kaldı. Eğer o özelliği de kaldırırlarsa artık Twitter`ın eskisi gibi kullanılmayacağını tahmin ediyorum.

Üstelik şimdi bu özelliğin kaldırılması için #FavorimiGeriVer hashtagi açılmış durumda. Twitter`da yankı bulan bir kaç tweet göstereyim 🙂

https://twitter.com/sev2099/status/661616426407608320

Twitter`ın bu değişikliği sitede pek iyi yankı bulmamış gibi… Peki siz ne düşünüyorsunuz Twitter`ın bu değişikliği konusunda ?

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

2 Yorumlar

  1. “Favlar mısınız?” repliği bittiğine göre twitter bu hamlesiyle çok kötü tepkiler alacaktır…YAZIK ETTİN KENDİNE TWİTTER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı