RehberSosyal Medya

Twitter Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter’da eskiden veya şimdi, beğenmediğiniz tweetler atmış olabilirsiniz. Peki nasıl toplu tweetleri sileceğiz derseniz, bu yazıda detaylı şekilde anlatıyoruz.

Twitter, toplu tweet silme işlemini kendisi resmi olarak sunmuyor. Ama 3. parti olarak geliştirilen, tweetdelete.net sitesi bu işlemi bize kolayca yapmamızı sağlıyor. Bu siteyi kullanarak belli zaman dilimi içerisinde atmış olduğunuz tweetleri tek tıkla rahatlıkla silebiliyorsunuz.

Twitter Toplu Tweet Silme İşlemi

Her ne kadar güvenlik sertifikası da olsa, sonuç olarak 3. parti bir yazılım. O yüzden temkinli davranıp, işinizi hallettikten sonra hesap bilgilerinizi değiştiriniz. Yaşanabilecek herhangi bir olayda tekneloji.net sorumlu değildir.

  • İlk olarak siteye buraya tıklayarak giriş yapın.
  • Ana ekranda bulunan “Sign in with Twitter” butonuna basıyoruz.
  • Gelen ekranda Twitter hesap bilgilerimizi verip, erişime izin veriyoruz. Erişime izin verirken aşağıda bulunan maddeleri kabul etmiş olursunuz.

 

Erişime izin verirken bunları göz önünde bulundurun.
  • Artık panele giriş sağlamış bulunuyorsunuz. Şimdi toplu silmek istediğiniz aralık ve kelimelere göre seçim yapmanız gerekiyor.

 

“Age of tweets to delete” kutucuğu: Buradan silmek istediğiniz zamanı seçmeniz gerekiyor. Dikkatli bir seçim yapın, aksi taktirde silinmesini istemediğiniz tweetler silinebilir.

“Only tweets containing this word/phrase” kutucuğu: Bu kutucuğu, sadece belirli sözcükler içeren tweetleri silmek istiyorsanız kullanabilirsiniz. Örneğin “ayna” kelimesini içeren tweetleri toplu silmek istiyorsunuz, buraya ayna yazıp tarihi seçtiğiniz zaman o tweetleri toplu olarak siliyor.

“Run this task” kutucuğu: Bu kutucuk, otomatik olarak sık sık silme işleminizi gerçekleştirmek isteyip istemediğinizi soruyor. Şahsen tavsiye etmiyorum. “Once Only” seçeneği ile tek sefer silip çıkabilirsiniz.

  • Gerekli kutucukları kendinize uygun olacak şekilde doldurup onayı verdikten sonra “Delete my tweets!” butonuna basıyoruz. Artık tweetleri toplu bir şekilde silmeye başlıyor.
  • Bu aşamadan sonra, toplu tweet silme işlemini bitirmiş oluyoruz.

Bu yazıyla beraber “Twitter’da toplu tweet nasıl silinir?” sorusunun cevabını vermiş oluyoruz. Size tavsiyem, işlem bittikten sonra şifrenizi değiştirmeniz. Yukarıda bahsettiğim gibi 3. parti bir yazılım olduğundan herhangi bir şey yaşayabilirsiniz. Temkinli olmakta fayda var.

 

 

 

 

Etiketler

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı. Bir webmaster, frontend developer ve UI tasarımcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı