Yaşananlar

TV’de Diziler Neden Yok ? Diziler Ne Zaman Başlayacak ?

Öncelikle yeni yılın hepimize mutluluk sağlık ve huzur getirmesini diliyoruz. Yeni yıl ile birlikte haftanın ilk günlerinde takip ettiği diziyi izlemek için yiyeceğini içeceğini hazırlayıp televizyon karşısına geçen seyirciler büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Çünkü takip ettikleri tv dizisi yayınlanmıyordu. Onun yerine film oynuyordu. Bu durumda herkes TV’de diziler neden yok ? sorusunu sormaya başladı.

Konuyu uzatıp kelime oyunlarına girmeden “diziler neden yok ?” sorusunun yanıtını vereceğiz.

Öncelikle, sadece TRT 1 dizilerinin ara vermeden yayın yaptığını belirtelim. Geri kalan tüm kanallarda diziler 3 hafta gecikmeli başlayacak. Bunun ana sebebi kanallar ve reklam verenlerin anlaşma çalışmalarının sürmesinden kaynaklanıyor. Önceki yıllarda yeni yılın ilk 1 haftası yayınlanmayan diziler bu yıl reklam anlaşmalarındaki sıkıntılardan dolayı 3 hafta süreceği tahmin ediliyor.

Dizilerin Yeni Bölümleri Ne Zaman Yayınlanacak ?

Merakla beklenen yeni bölümler dizi tutkunlarında hem üzüntüye hem de yeni bölümün nasıl olacağı ile ilgili heyecana sürüklüyor. Daha fazla uzatmadan diziler ne zaman başlayacak ? sorusuna yanıt olarak, söylentiler göre 21 Ocak Pazartesi tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayacak.

Dizilerin Kanalları Değişecek mi ?

Burada dizilerin kanallar ile ilgili bir problemi olacağını düşünmüyoruz. Kanallar ile reklam veren firmaların uzun uğraşları sonucu alacak verecek mevzuları çözüme kavuştuğu için sanmıyoruz ki diziler mevcut kanallarında değişikliğe gitsin.

Bir ihtimal var…

Eğer, kanal ile reklam veren arasındaki anlaşma TV dizisinin işine gelmezse farklı bir kanal ile daha cazip teklifler karşılığında anlaşabilir. Bu uç bir ihtimal ama olursa da bu şekilde olur.

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı