Mobil

Türkiye’nin yeni GSM operatörü Netgsm

Türkiye üç GSM operatörüne bir yeni operatör daha katılıyor. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom operatörleri arasına bir yenisi daha geliyor. Yeni gelecek olan GSM operatörünün ismi ise Netgsm olarak belirlendi. Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu‘ndan operatör lisanslarını alarak telekominasyon sektörüne giriyor. Sesli mesaj, SMS, toplu SMS, sabit telefon, faks, ve arama kartı gibi hizmetleri tek bir çatı altına alarak abonelerine hizmet verecek. Bu şekilde Netgsm Türkiye’nin dördüncü operatörü oldu.

Netgsm genel olarak hizmetleri Turkcell baz istasyonları aracılığı ile sağlayacak. SMŞH Tip 3 hizmet modeli ile hizmetlerinde faaliyet göstermek amacı ile 2016/163 sayılı Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu‘dan alınan karar ile Netgsm, aldığı bu belge ile Türkiye’de sadece baz istasyonları hariç tamamen kendi alt yapısı ile birlikte kendi SIM kart çıkartma izni alarak ilk mobil işletmeci olarak kendi adına abonelik sözleşmesi imzalayabilecek olan dördüncü GSM operatörü oldu.

0510 ile başlayan numaralı hatları kullanmaya hazırlanan Netgsm, Türkiye’de ki bütün il, ilçelerine bu numaralar verilecek. Yılbaşında yani 1 Ocak 2017 yılı itibaren hizmete geçecek olan yeni GSM operatörü Netgsm bir içerisinde 1 milyon kullanıcı hedefliyor.

Etiketler

HÜSEYİN TABAN

Teknoloji ve oyun yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı