Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Türkiye’de Satışa Çıkarılmamış 6 Telefon!

Ünlü Android telefon üreticilerinin bir çoğunun Türkiye’de oldukça geniş kitleleri bulunuyor. Bu üreticilerin Türkiye’den bu kadar geniş fan ve kullanıcı kitlesi bulunsa da bu ünlü telefon üreticilerinin Türkiye’de satışa çıkarılmamış telefonları bulunuyor. Dünya genelinde popülerleşen, hatta artık hurdaları dahi çıkabilecek telefonların birkaç modeli, Türkiye’de asla satışa çıkarılmamış.

Xiaomi, ZTE ve Samsung gibi firmalar, yazılımlarını ve cihazlarını bazen bölgesel ve yerel şekilde yayınlayabiliyorlar. Bu sebeple bu firmaların bazı telefonları maalesef ülkemizde satışa çıkartılmıyor. Sadece Türkiye olmamakla beraber, bazı cihazları hiçbir ülkede satışa çıkartmayabiliyorlar. Bu derlemede, ülkemizde satışa çıkarılmamış 6 cihaz listelenmiştir.

Türkiye’de Satışa Çıkarılmamış Telefonlar

Üreticiler, bazı cihazlarını Türkiye’de çıkartmamakla beraber bu cihazlar, aslında Türkiye piyasasında da iyi satabilecek modeller olarak karşımıza çıkıyor. Bu cihazlar, donanım ve yazılım konusunda oldukça yeterli. Fakat şirketler Türkiye’de, bazı modelleri piyasaya sürmüyor, tanıtmıyor.

En Sevilen Seri: Xiaomi Redmi K50

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi serisi, Türkiye’de oldukça popüler olsa da K50 modeli Türkiye’ye hiç gelmedi. Amiral gemisi sayılabilecek Redmi K50, oldukça sağlam bir donanıma sahip. Bu cihazda, 6.67″ büyük AMOLED bir ekranı ve 120 Hz yenileme hızı olan bir ekranı bulunuyor. MediaTek Dimensity 8100 işlemcisi, 8GB RAM ve 5500 mAh uzun ömürlü bir bataryaya sahip. Bu cihaz, 2022 Mart’ta global pazarda satışa çıkarılsa da, Türkiye’de satışa çıkarılmamış cihazlar arasında yerini alıyor.

Xiaomi’nin Amiral Gemisi: Xiaomi 12X

Xiaomi’nin amiral gemileri Türkiye’de oldukça fazla satsa da, bu cihaz Türkiye pazarına resmi bir şekilde girmedi. 2021 sonunda çıkan bu cihaz, Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisine, 6.28″ FHD+ ekrana ve 4500 mAh batarya kapasitesine sahip. 50 MP arka kamerasıyla oldukça kaliteli çekimler yapmanıza izin verirken, güçlü donanımı sayesinde de kaliteli işlem sunuyor.

ZTE’nin En İyilerinden: ZTE Axon 40 Ultra

ZTE, Türkiye’de popülerlik kazanmış bir marka olmasa da, global pazarda oldukça bilinen markalar arasında yer alıyor. ZTE Axon 40 Ultra, 6.8″ AMOLED 120Hz bir ekrana sahip. Kaliteli ve büyük bir ekranın yanı sıra Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle oldukça sağlam bir donanıma sahip olarak geliyor. Amiral gemileri arasında yer alan bu cihaz, 5000 mAh bataryaya sahip. Türkiye’de satışa çıkarılmamış cihazlar arasında en performanslı denebilecek bu cihaz, 2022 Mayıs’da satışa çıkartıldı.

Oyuncuların Gözdesi: Black Shark 5 Pro

Adını Türkiye’de duyurmuş olmasına rağmen Türkiye’de resmi olarak olmayan Black Shark’ın bu modeli en güncel cihazlar arasında yerini alıyor. Oyuncu telefonlarıyla ünlenmiş olan Black Shark, telefon üretimine son hızla devam ediyor. Black Shark 5 Pro, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye 144 Hz 6.6″ bir ekrana sahip. Aynı zamanda oldukça futuristik tasarımı olan cihaz, 4650 mAh batarya kapasitesi 120 W hızlı şarj desteği barındırıyor. Türkiye’de satışa çıkarılmamış bu cihaz, Mart 2022’de global pazara sunuldu. Ülkemizde satışa sunulan en iyi oyuncu cihazlarını merak ediyorsanız buraya tıklayarak “En İyi Oyuncu Telefonları” yazımızı okuyabilirsiniz.

Türkiye’nin En Popüler Markasından: Galaxy S22 Ultra (Exynos)

Samsung, ülkemizdeki telefon satışının pazar payının büyük bir kısmını oluşturuyor. Samsung, her sene farklı farklı amiral gemisi cihazlarını satışa sunarak oldukça güzel satışlar yapıyor. Fakat Samsung, Türkiye’de oldukça sevilen bir marka olmasına rağmen, Exynos’lu modeli olan Galaxy S22 Ultra cihazını Türkiye’de asla satışa çıkartmadı. Yeni ve güncel bir cihaz olmasına rağmen Türkiye pazarına girmesi beklenmeyen cihaz, oldukça güzel özelliklere sahip.

6.8″ geniş, 120 Hz yenileme hızı ve QHD+ ekranı bulunuyor. Samsung’un kendi geliştirmiş olduğu Exynos işlemcilerinden olan Exynos 2200 işlemcisi ile sağlam bir donanım ve işleme gücü sağlıyor. 108 MP arka kamerası, 5000 mAh geniş pil kapasitesi ve 45 W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Bu cihazlar, Türkiye’de resmi şekilde satışa sunulmuyor. Sunulması da beklenmeyen bu cihazlar, Türkiye’de bulunsaydı muhtemelen tutacak ve satacak telefonlar olurdu. ZTE hariç satışa çıkartılmayan telefonlar listesindeki tüm markaların oldukça geniş ve fan kitlesi bulunsa da, markalar bu cihazları satışa çıkartmamayı tercih ediyor. Global pazarda oldukça ünlü olan bu cihazlar, ülkemizde yok.

Bu cihazlar performanslı, kaliteli olsa da maalesef Türkiye’de alamayacağınız cihazlardır. İsterseniz yurtdışına gittiğinizde bu cihazlardan bir tane edinebilir, pasaport ile IMEI kaydını yaptırabilirsiniz. Aksi yollar, oldukça riskli ve legal olmayan yollardır. Kimse tarafından tavsiye edilmez ve yasa dışıdır. Cihaz özellikleri GSMArena‘dan alınmıştır. Tekneloji’nin teknoloji sohbeti yapılan Telegram grubuna gelmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Telegram Premium nedir? Fiyatları nelerdir?

Sonraki İçerik

İdeal telefonunuzu nasıl alırsınız? Telefon almanın püf noktaları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler