Teknoloji Haberleri

Turkcell’den Bir İlk ! Döner Anten

Denizlerde artık çekim gücü azalmadan internet, telefon görüşmelerini yapabileceğiz. Turkcell yeni geliştirdiği bu teknoloji sayesinde 4.5G kesintisiz kullanılabilecek.

Turkcell mühendisleri Otomatik Döner Anten teknolojisini geliştirdi. İlk Marmara denizinde faaliyete geçen bu proje ile internet hızları yavaşlamayacak. Denizin ortasında bile kesintisiz 4.5G hızını kullanabileceksiniz. Feribot, deniz otobüsü, vapur gibi deniz taşıtlarına uygulanan “Otomatik Döner Anten” deniz aracının hareketine göre karadan en güçlü sinyali alabilen tarafa dönerek deniz aracına kesintisiz 4.5G veriyor.

 

GEDİZ SEZGİN: “FERİBOTLARIN HIZINA TURKCELL HIZI EŞLİK EDECEK”

 Konuyla ilgili açıkamalarda bulunan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde kapsamayla ilgili en büyük problemlerden biri deniz araçlarında seyahat ederken kesintiler yaşanmasıydı. Bunun en büyük nedeni de denizlerdeki coğrafi koşullara bağlı olarak oluşan yüksek sinyal kayıplarıydı. Müşterilerimize her yerde en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz çalışan Turkcell mühendisleri tamamen yerli kaynakları kullanarak buldukları “Otomatik Döner Anten” çözümüyle bu sorunu da ortadan kaldırdı. Bulunan bu sistem sayesinde müşterilerimiz artık denizde seyahat ederken de kesintisiz ve kaliteli iletişimin keyfini yaşayacak.
 Daha önce bir örneği olmayan bu anten sayesinde müşterilerimiz karada olduğu gibi denizde de hangi noktada olursa olsun eşsiz 4.5G’mizle hayattan bir saniye bile kopmadan sevdikleriyle haberleşirken bir yandan da işlerini istedikleri gibi yapacak. Bir anlamda feribotların hızına Turkcell hızı eşlik edecek diyebiliriz” diyerek açıklamada bulundu.
800 yolcu kapasiteli Yenikapı- Mudanya istikametli hızlı feribotlara Otomatik Döner Anten sistemi kurularak yolculuk boyunca kesintisiz 4.5G sağlandı.

Etiketler

YUNUS EMRE

Havacılık,denizcilik ve teknoloji meraklısı tekneloji yazarı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı