Teknoloji Haberleri

Trafikte Online İhbar Dönemi Başlıyor.

Artık trafikte yeni bir ihbar sistemi başlıyor.

Trafikte hemen hemen her gün kural ihlali yapan sürücülere rastlıyoruz. Makas atanlar mı dersiniz, emniyet şeridi ihlali yapanlar mı dersiniz , yaya geçitlerine araç park edenler mi dersiniz.  Bu gibi trafiğin akışını bozan, diğer kişilerin hayatını tehlikeye atan sürücülere İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer`den kötü haber geldi.

Artık trafiğin akışını bozan sürücülere karşı vatandaşla el ele çalışacağını söyleyen Mesut Gezer, vatandaşların Whatsapp veya Viber uygulamalarını kullanarak olayın fotoğrafını veya videosunu 0533 155 0 155 – 0552 155 0 155 numaralı hatta göndererek  20 kişilik bir polis ekibi tarafından incelenmesini ve kural ihlalinin tespit edilmesi halinde o sürücüye cezai işlem uygulanmasını sağlayabileceklerini belirtti. Mesut Gezer bu uygulamayı “Yollarda insanlarımız ölmesin yaralanmasın!” diyerek başlattığını ve artık yolu boş gören “Burada nasıl olsa polis yok!” diyerek istediğini yapamayacaklarını ekledi.

Yeni sistem şimdilik İstanbul için geçerli olacak. Bu gibi uygulamaların diğer illerde de başlatılmasını umuyoruz.

Bu arada olayı görüntüleyenin şoför olmaması gerektiğini, yanında seyahat eden kişinin olayı kaydedebileceğini, aksi halde size de cezai işlem uygulanacağını belirtmeden geçmeyelim. Ne kadar daha az kaza yaşanırsa o kadar iyi değil mi 🙂

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı