Oyun

The Last of Us Part 2 Ne Zaman Çıkacak? Oyun Hakkında Neler Biliyoruz?

Last of Us Part 2 Hikayesi, Oynayış Videosu, Multiplayer ve Çıkış Tarihi.

  Önceki oyuna göre kocaman bir kız olan Ellie, oyuncuların karşısına büyümüş hali ile çıkmaya hazırlanıyor. Oyun seveler tarafından bir çok beğeni ile karşılanmış serinin birinci oyunu, PS3’ün 7. nesil zamanında çıkış yapmıştı. Peki Last of Ust Part 2 ne zaman çıkacak? Oyunun hikayesi ne? Oynayış videosu yayınlandı mı? Hep birlikte bakalım;

Serinin 2. Oyunu Ne Zaman Çıkacak? Çıkış Tarihi Belirlendi Mi?

Konu resmi açıklamalar olunca her zamanki gibi Sony ve Naughty Dog, herhangi bir açıklama yapmış değil. Oyunun çıkış tarihi şu anda belirli olmasa da geliştirici ekibinin paylaştığı bilgiler ve oyun ile ilgili elde ettiğimiz bilgiler ile bir kaç fikir elde edebiliyoruz. Öncelikle geçtiğimiz günlerde oyunun yönetmeni Neil Druckmann, söz konusu oyunun %50-60 oranı ile bitirildiğini açıklamıştı.

Aynı zamanda oyunun Gameplay videosu için de söz veren Neil Druckmann, oyunun videosunu nihayet paylaştı. Serinin ilk oyununa baktığımız zaman takvimler 13 Haziran 2013’ü göstermekteydi. Eğer şirket ikinci oyunu da ilk oyunun takvimi ile paralel bir şekilde çıkartmak isterse, oyunun çıkış tarihi Haziran 2019’u bulabilir. Öte yandan oyunun daha geç veya daha erken çıkma olasılıkları da bulunuyor.

Oyundaki Yönetilebilen Karakterler ve Hikaye Açıklandı Mı?

İlk oyuna baktığımızda, özellikle hikaye içerisinde Joel ve Ellie’nin ilişkilerine sık sık tanık olmuş ve her iki karakter ile oyunu oynayabilmiştik. Böylelikle iki karakteri de kendimiz yönetebiliyorduk. Ancak Neil Druckmann’a göre oyunun oynanabilir karakter kadrosunda sadece Ellie var. Öte yandan diğer karakterleri süprizi bozmamak için ne yazık ki sizlere aktaramıyoruz.

Oyunda Çoklu Oyuncu (Multiplayer) Özelliği Olacak Mı?

Bir çok oyuncu bu tarz oyunlarda çoklu oyuncu özelliğinin bulunmamasını tercih ediyor, sebebinin ise oyun karakterlerine daha fazla bağlanmak olduğunu düşünüyorlar. Bildiğimiz üzere serinin birinci oyununda çoklu oyuncu özelliği vardı fakat tek kişilik senaryo moduna hiç bir şekilde gölge düşürmemişti. O zaman ilk olarak PS3 için çıkış yapan oyun, çok oyuncu modu ile kullanıcılarının beğenilerini üst düzeyde kazanmıştı.

İkinci oyuna gelirsek, oyunun çok oyunculu moduna dair henüz bir bilgi sağlamış değiliz. Buna rağmen birinci oyunda da olduğu gibi ikinci oyunda da çoklu oyuncu özelliğinin eklenebileceğini yüksek orada düşünüyoruz. Öte yandan üçüncü şahıs bakış açısından oynanan oyun, PS4 açısından çok güzel bir çoklu oyuncu deneyimi verecektir.

  Oyunun Oynayış Videosu Paylaşıldı Mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oyunun oynayış videosu kısa zaman önce yapımcı tarafından paylaşıldı. Sizlerin de seveceğini düşündüğümüz oyun, oldukça ilgi çekici gibi görünüyor.

 

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı