Rehber

Televizyon Ekran Daralması ve Ekrana Sığmayan Görüntü Sorunu Nasıl Çözülür?

Televizyon Ekrana Sığmayan Görüntü Nasıl Düzeltilir? Televizyon Ekran Daralması Nasıl Düzeltilir?

Günlük yaşantımızda televizyonlarda oldukça sık sorunlarla karşılaşabiliyoruz ve çoğunun oldukça basit çözümleri olabiliyor. Bu rehberde televizyon ekran daralması sorunu nasıl çözülür? Televizyonda ekrana sığmayan görüntü nasıl düzeltilir? Televizyonda küçülen görüntü nasıl çözülür? sorularının cevaplarını vereceğiz.

Televizyonda ekrana sığmayan görüntü ve televizyon ekran daralması sorunu oldukça can sıkıcı olabiliyor. Televizyon ekran daralması ve ekrana sığmayan görüntü sorunu çözümü için aslında oldukça basit bir yol izliyoruz. Siz de bu makaleyi okuyarak, televizyon ekranınızdaki sorunlara bir son verebilirsiniz.

Televizyon Ekran Daralması Sorunu Çözümü

 

Bu konuda yaşadığımız sorunlar iki şekilde oluyor, ekrana sığmayan görüntü ve ekranda küçülen görüntü. Bu iki sorunun da çözümü aynı.

  • Kumandayı alın ve televizyonun ayarlar menüsüne girin.
  • Ayarlarda “görüntü boyutu, görüntü seçenekleri vb.” seçeneklerinden biri bulunacaktır. Bu seçeneğe tıklayın. (Görüntü seçenekleri kumanda üzerinde bir tuş olarak bulunabilir.)
  • Bu seçeneğin içinde 16:9, 14:9, 4:3, Letter Box, Panorama, Otomatik gibi seçenekler bulunacaktır.
  • Otomatik seçerseniz televizyon ekran daralması sorununu ve televizyonda ekrana sığmayan görüntü sorununu çözülecektir.
  • Otomatik ile ekran sorununuz çözülmedi ise, diğer seçenekleri de deneyebilirsiniz.
Ayarlar ile uğraşmak istemiyorsanız, kumanda üstünde bulunan bu veya buna benzer bir tuş ile hızlıca ayarlayabilirsiniz.

Televizyonda ekran daralması sorunu ve televizyonda ekrana sığmayan görüntü çözümü gördüğünüz gibi bu kadar basit. Eğer sorununuz hâlâ çözülmediyse teknik servise ulaşmanızı öneririm.

 

Etiketler

Yunus Emre Kuru

Teknoloji meraklısı Tekneloji yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı