Rehber

Telefon Panellerinin Belası Olan Ghost Screen Sorununun Çözümü Nedir?

Akıllı cihazlarımızda türlü türlü sorunlar boy gösterebiliyor. Bu sorunlardan birisi de Ghost Screen(Hayalet Ekran) problemi. Bu yazımızda Ghost Screen sorununa değineceğiz. Tabii ki bu çözüm kalıcı ve tamamen etkili değildir, şansınızı denemekte fayda var.

Ghost Screen Nedir?

Özellikle LG marka panellerde bir uygulamadan diğerine geçtiğinizde kapattığınız uygulamanın hafiften saydam bir görüntüsü vardır. Buna Ghost Screen(Hayalet Ekran) denir. Telefonda saatlerce şarjda(veya değil) yüksek parlaklıkta işlem yapılırsa panel işlevini görmemeye başlar.

Sorun aynen böyle:

Öncelikle buradan Ghost Screen uygulamasını indirin.

1-) Karşınıza uygulamayı tanıtan bir ekran gelecek, ister okuyun ister devam edin. Karşınıza elle yapmanızı gerektiren ayarların olduğu bölüm gösterilecek.

Program 2 adet kendi hazır ayarı, 1 adet de kullanıcının kendine göre ayar yapabileceği “Özel” ayarını içinde bulunduruyor. Kendi cihazınızın derdini biliyorsanız ekle butonuna tıklayarak cihazınıza uygun bir ayarı yapıp kaydedebilirsiniz.

Renk sıcaklığı: Daha soğuk bir renkten daha sıcak bir renge doğru ayar yapabilirsiniz.

Yoğunluk düzeyi: Filtrenin ekrana ne kadar etki edeceğine karar verebileceğiniz bölüm.

Karartma düzeyi: Filtrenin ekran parlaklığını ne kadar etkileyebileceğine karar verdiğiniz bölüm.

Düşük parlaklık: Seçtiğiniz karartmanın üstünü daha da düşük bir parlaklık ile kapatır.

2-) İstediğiniz ayarı yaptıktan sonra isterseniz programın çalışma saatini ayarlayabilir, isterseniz direk aktif edebilirsiniz. Program sizden diğer uygulamalarda çalışmak için onay isteyecektir, onay verin.

İşte bu kadar. Program bir nebze de olsa Ghost Screen sorununu önlemek için çalışacaktır. Ancak işinizi garantiye almak istiyorsanız cihazınızın mutlaka servise göndermenizi tavsiye ederiz.

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı