Tanıtım Yazısı Nedir ? Nasıl Yazılır ?

Tanıtım Yazısı Nedir ?

Kendi websitenizin tanıtımını başka websitelerinde yaparak ziyaretçi kitlenizi arttırmak ve arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yazılan yazılara tanıtım yazısı denir.İnsanlar genellikle sitelerinin tanıtılmasından ziyade arama motorlarında yükselmeyi hedeflemektedirler.Aslında tanıtım yazısı alınmasının amacıda budur.Yazılırken Seo kapsamında bir çok teknik bilginizin olması gerekmektedir.Çünkü tanıtım yazıları Seo’nun önemli bir konusudur.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır ?

Tanıtım yazısına başlamadan önce kendi kendinize websitenizin hangi amaca yönelik faaliyet gösterdiğini açıklayın.Öncelikle kendinizi çözümleyin daha sonra tanıtım yazısı yazma kısmına geçin.Yazımızın içeriği tamamen tanıtım amaçlı olacak ve neredeyse tüm detayları bu yazı içerisine eklemeye çalışacağız.Çünkü arama motorları uzun yazıları severler.Dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var.Kesinlikle anlamsız cümlelerle laf olsun diye yazınızı doldurmayın.Akıcı olsun, okunduğunda insanı sıkmasın, merak uyandırsın.

Link Çıkışlarınıza Dikkat Edin !

Tanıtım yazılarınızda ilk hedefiniz arama motoru aramalarında hangi kelimede yükselmek istediğinizi belirlemek olmalıdır.Birden fazla kelimeniz olabilir tabi ki ancak bir tanıtım yazısı içerisinde 3 adet link çıkışını geçmeyin.


Bu yazımız dışında “Seo Nedir ? Ne İşe Yarar”  adlı makalemizi okuyarak SEO hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Bazı kişiler yazmış olduğu tanıtım yazılarını onlarca sitede paylaşıyorlar.Eğer biz %100 fayda istiyorsak burada biraz emek harcayarak her site için farklı tanıtım yazıları hazırlamalıyız.Bu şekilde farklılıklar özgünlük sağlayacak ve sizi istediğiniz kelimelerde daha sağlıklı şekilde yükseltecektir.

Güncel ve Özgün Siteleri Tercih Edin !

Tanıtım yazılarınızın içerisinde linkler bulunacağı için arama motorları gözünde kaliteli olan websitelerini tercih edin.Bahsetmiş olduğum bu sitelerde güncel ve özgün yazılar giren sitelerdir.Eğerki siz link çöplüğüne dönmüş, tanıtım yazılarından geçilmeyen ve özgün yazıların aylar öncesinde kaldığı bir siteden tanıtım yazısı alıyorsanız bulunduğunuz basamağın on adım gerisine gideceksinizdir.

Tanıtım Yazısı İçeriği Nasıl Olmalı ?

Aşağıdaki maddeleri inceleyerek tanıtım yazısı yazma işleminizi kolaylaştırabilirsiniz.

  •  Siteniz hangi sektörle ilgili ?
  • Ziyaretçilere neler sunuyorsunuz ?
  • Ziyaretçiler sitenize neden gelmelidir ?
  • Farklı olduğunuz noktalar nelerdir ?
  • Eklediğiniz içerikler
  • İçeriklerinizin türleri
  • Sitenizde ziyaretçilerin bulabileceği kategoriler
  • Hangi konularda yardımcı olabilirsiniz ?

Tanıtım Yazısı Faydaları Nelerdir ?

Güncel ve özgün bir siteden alınan tanıtım yazıları ömür boyu duracağı için potansiyel bir ziyaretçi kaynağı halini alacaktır.Bunun dışında sürekli güncel olan bir websitesinde sizin yazınızdaki linkler durmadan botlara takılacak ve hedeflediğiniz kelimelerde yükselme sağlarsınız.Ancak her zaman bahsettiğim gibi tanıtım yazısı aldığınız sitenin kalitesi düşükse maalesef sizler için kötü sonuçlar doğrurabilir.

Tanıtım yazısı yazmak oldukça zahmetli bir iş olup özen göstermek gerekir.Eğer zorlandığınız veya aklınıza takılan bir nokta olursa yorum atarak yardım isteyebilirsiniz.

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı