Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Teknoloji Haberleri

Steam’e KDV (VAT) Geldi

Uzun zamandır Steam’e gelmesi beklenen KDV,hafta sonundan itibaren Steam’de  uygulanmaya başladı.

Uzun bir süredir Steam’e KDV gelmesi konuşuluyordu.Sonunda Valve,Steam’e vergi mükellefi  olarak oyun ve uygulama fiyatlarına KDV’yi, Avrupa’da ki ismi ile VAT’ı getirdi.

KDV’nin uygulanma oranı %18 olarak açıklandı.Şu anda bazılarınızın Valve’den nefret ediyor olabilirsiniz,fakat şu anda hiç bir oyunun veya uygulamanın fiyatı değişmedi. Neden böyle oldu bilemiyoruz,fakat ilerleyen günlerde fiyatlarda  değişiklik olabilmesi söz konusu olabilir.

Neden aniden Steam’e vergi geldi diyebilirsiniz,bunu bizde bilmiyoruz. Fakat bakanlığın daha önce yaptığı bir düzenleme ile merkezi yurt dışında olan bazı merkezlere vergi mükellefiyetini getirmişti. Kısaca bir kurumun vergiye tutulması için şirketinin ülkemizde bulunmasına gerek duyulmuyor.

Bu düzenlemeden sonra Apple ve Google vergi mükellefiyetini uygulamıştı.

 

Daha Fazlasını Göster

Şevket Narin

Beklentileri sürekli düşük tutan, kişisel gelişime önem veren, kuralları olan ve yaptığı işi en iyi şekilde tamamlamaya çalışan sıradan bir insan.

Bunlara da Göz Atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı