Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Sosyal Medya’nın İnsanlık Üzerinde Gerçeği Yansıtan Etkileri!

Hiç aşağıdaki resimleri objektif bir şekilde değerlendirip düşündünüz mü? bağımlı olabileceğinizi, bu bağımlılığın sigara ve alkolden daha zararlı olabileceğini; en değerli vaktinizi sömürüp yok ettiğini düşündünüz mü? Bir günde instagrama, facebook’a, twitter’a ya da snapchat’e ayırdığınız vakti hiç hesapladınız mı? Peki sizin dışınızda; çocuğunuz, arkadaşlarınız, anneniz, babanız ve tanımadığınız milyarlarca insan? Onlar ne yapıyor?

Sosyal medya’nın tanımı artık değişiyor. Geçmiş yıllarda teknolojinin olmaması sebebiyle insanlık kas gücüne bağlı olarak üretim yapıyordu. Gücünüz varsa üretiminiz o kadar fazlaydı. Şuan durum değişti, artık kas gücü değil beyin gücü ön planda. Ne kadar zeki çalışanlarınız varsa, ne kadar zekiyseniz o kadar çok üretiyorsunuz.

Peki hiç düşündünüz mü? Geçmiş yıllarda bir fatura ödemek, alışveriş yapmak, para çekmek ya da göndermek için saatlerimiz hatta günlerimizi heba ediyorduk. Şuan öyle mi? teknoloji var ve her şey daha kolay.

Kolay ama bir o kadar da zor.

Çünkü erteleme ve üşengeçlik denen virüsler ortaya çıktı. Bu virüsler insanı konfor alanına hapsediyor ve dışarı çıkmanızı, adım atmanızı engelliyor. Arkadaşlar, geçmişte belki teknoloji yoktu ama insanlar daha verimli yaşıyorlardı. Şuan ise elimizdeki teknoloji nimeti ile zamandan tasarruf edebilmek varken, resmen kendimizi ekranlara hapsediyor ve en değerli hazinemizi boşa harcıyoruz.

Araştırma şirketlerinin yaptığı araştırma neticesinde; 10 kişiden 8’i sosyal medya kullanıyor ve her bir kişi ortalama 4 saatini sosyal medyaya ayırıyor. Bu rakam ortalama olduğu için bazı kişiler 7-8 saat, bazı kişiler 2-3 saat ayırıyor olabilir. Belki bu yazıyı okuyan sen hiç sosyal medya kullanmıyorsundur, o hâlde tebrikler.

Şimdi sizinle paylaşacağım bu görsellere iyi bakın. Bu sensin, benim, hepimiziz. Tüm insanlık, 8 milyar kişi sosyal medya virüsünün esaretinde.

https://www.instagram.com/p/BfmJ4lil92j/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BfJHsiPFkxY/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BY82RNNjYZv/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/Be65XwmFfuE/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/BgkHq6AFyGz/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/_ayafni9Uw/?utm_source=ig_embed

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Uber Türkiye’ye Erişim Engellendi!

Sonraki İçerik

ÇİN 3. Köprü ve Avrasya Otoyol Şirketlerinin Hakim Ortağı Oluyor !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler