Giyilebilir Tekneloji

Sony’den Smartband 2

Akıllı bileklik piyasasının yeni ismi olan Sony Smartband 2‘yi çıkardı. Akıllı bilekliklerin bizi günlük aktivitelerimizi yaparken izlemek olduğunu düşünürsek gün ortasında biten bir pil hiç iyi olmazdı. Bu yüzden Sony Smartband 2’ söylediğine göre 1 saatte şarj oluyor ve 2 gün gidebiliyor.Sony-SmartBand-2-1

 

Her akıllı bileklikte olması gereken gibi Sony bu bilekliğinede Toza Ve Suya Karşı dayanıklılık koruması eklemiş durumda. Bu bilekliği yaptığı işlemler arasında ise stres takibi, kalp ritmi takibi, nabız takibi mevcut. Bunların yanında da cihaz uykunuzu da takip edebilecek. Klasik olarak yürüyüşünüzü, koşmanızı ve egzersizlerini de takip edebilen cihaz IP68 sertifikasına sahip. ( IP67 değil IP68 yani 3 metre suya kadar girin hiçbir şey olmaz )

Sony-SmartBand-2

 

Bileklik üzerinde dokunmatik bir panel bulunmuyor fakat telefonunuza gelen bildirimleri ve aramaları gösteren renkli ledli bir paneli mevcut. Bu bileklikteki bilgiler ise telefonunuzda yüklü olan Sony Lifelog adlı programda toplanıyor ve buradan kontrol edebiliyorsunuz. Bu bileklik iPhone ve Android cihazlarda kullanılabiliyor. Programı yükleyebilmek için iPhone(8.2 ve üstü) ve Android (4.4 Kitkat ve üstü) yazılım gerekiyor.Eylül ayından itibaren 60 ülkede satışa çıkacak olan cihaz ilk olarak siyah ve beyaz renklere sahip olacak sonradan pembe ve mavi renkleri de satışa sunulacak. Fiyatı ise 119€ ( 391 TL ) olacağı söyleniyor ama Türkiye pazarına girince fiyat ne şekilde değişir bilemiyoruz ( büyük ihtimal 500 TL yi görecektir )

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı