Teknoloji Haberleri

SoftBank Huawei ile Olan 5G Anlaşmasını Sonlandırdı!

SoftBank, Huawei ile İlgili 5G Operasyonlarını Durdurdu!

Son günlerde gündemden düşmeyerek darbe üzerine darbe yiyen Çin’li şirkete bir darbe de Japonya merkezli telekominasyon şirketi SoftBank Crop’dan geldi. SoftBank, Huawei ile yaptığı işbirliğini yapılan testlere rağmen bozarak Nokia ve Ericsson ile anlaştı.

Uluslararası iş gazetesi olan The Financial Times’in haberine göre SoftBank, söz konusu Huawei ile 5G teknolojisi üzerine yapılan işbirliği ve bütün testlere rağmen Nokia ve Ericsson ile çalışma kararı aldı.

Birkaç gün önce SoftBank da dahil bir çok japon şirketi Huawei’nin son P serisi modeli P30’u satıştan çekmiş ve tüketicilere güvenle satıp satamayacakları konusunda değerlendirme yapacaklarını açıklamışlardı. Bunun üzerine Asya’da satışları oldukça düşen firmanın birde 5G anlaşmaları yavaş yavaş farklı şirketlere devrediliyor.

Öte yandan daha önce de Amerikan Ticaret Bakanlığı, Amerika merkezli bütün firmaların Huawei ile çalışmasını yasaklamış, çeşitli şirketler Huawei ile yaptıkları operasyonlarını durdurduklarını ilan etmişlerdi.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir Yorum

  1. Bu gidişle Huawei firmasi bu krizin altından kalkamayabilir. Bu krizin altindan sağlam bir şekilde kalkarsa piyasada Huawei’ye kimse rakip olamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı