Giyilebilir TeknelojiTeknoloji Haberleri

Snapdragon’dan Yeni Akıllı Saat Yongası; Wear 3100

Snapdragon Wear 3100, San Francisco'da Düzenlenen Etkinlik İle Tanıtıldı!

  Teknolojinin popülerleştiği bir dönemde her yeni bir cihaz, eski cihazlara göre daha üstün performanslar sunabiliyor. Özellikle Android ve Google’ın Wear OS işletim sistemlerini kullanan akıllı saatler için büyük bir nimet olan Snapdragon, iki yıl bekleyişin ardından yeni yonga seti Snapdragon Wear 3100‘ü San Francisco‘da gerçekleştirilen bir organizasyonda tanıttı.

Yeni Yonga, Akıllı Telefonlara Benzer Bir Performans Mı Sunacak?

Bir önceki model olan Snapdragon 2100‘e göre performans ve enerji konusunda iyileştirmelere giden Qualcomm, yeni yongasını “Telefon mimarisi, bir saat için küçültüldü” sloganı ile tanıttı. Bu sloganın ardından beklentileri oldukça üst seviyeye çıkaran şirket, yeni yongaları ile akıllı telefonlara benzer bir performans verecek gibi görünüyor.

Pil Tüketimi Nasıl Olacak?

Pil ve tüketim konusunda da iyileştirmelere giden şirket, yeni işlemci ile birlikte Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saatlerde 1.5 ile 2.5 gün arasında bir tüketim hedefliyor. Bir önceki yonga setine göre GPS ve asistan gibi özellikler bu yongada %49‘a kadar enerji tasarrufu ile çalışabilecek. Ayrıca diğer yongaya göre düşük güç modunun verimliliği ise %67 oranında da artmış bulunmakta.

30 Güne Kadar Kullanım İmkanı Sunacak!

Qualcomm bu yonga seti ile birlikte “Geleneksel Saat Modu” adını verdiği bir mod da tanıtmış bulunmakta. Yeni tanıtılan bu mod ile birlikte akıllı saat adeta bir klasik saate dönüşerek 30 güne kadar kullanım imkanı sunabilecek. Her ne kadar klasik bir saate dönüşecek denilse de, kullanıcıların yine de bazı akıllı saat özelliklerine erişebilecekleri de belirtiliyor.

Spor saatlerde kullanılması hedeflenen “Spor Modu” ile birlikte akıllı saat, tamamıyla GPS ve kalp atış sensörüne odaklanacak ve 15 saat daha tasarruf sağlayacak.

Bu yeni yongayı kullanmak isteyen Fossil Group, Louis Buitton ve Montblanc gibi bir çok firma Qualcomm ile anlaşma sağladı bile. Bu da demek oluyor ki; çok geçmeden bu yeni yongayı, gelişen giyilebilir teknoloji ile diğer cihazların içinde de görebileceğiz.

 

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı