Rehber

Siyasi Parti Üyeliği Nasıl Silinir?- En Kısa Yoluyla Anlattık

Ülkemizdeki vatandaşlar son zamanlarda pomem,pmyo, paem,bekçilik gibi alımlar olması ve siyasilerin hoşa gitmeyen tavırları nedeni ile siyasi parti üyeliklerini iptal etmek istemektedirler. Daha önce siyasi parti iptal işlemi oldukça hiyerarşi gerektiren bir sistem iken, şimdi bir çok yeri dolaşmak zorunda olmadan e- devlet üzerinden siyasi parti iptal işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Önceden Siyasi Parti Sildirme İşlemleri Nasıl Oluyordu?

Kayıtlı olduğunuz siyasi partiye başvurup Parti Genel Merkezince SİPARWEB programına istifanın kaydedilerek onay için başsavcılığa bildirilmesi veya ilgili kişinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosuna başvurup istifa dilekçesi vermesi gerekmekteydi.

Artık e-devlet sayesinde bu gibi yöntemlere gerek kalmadan tek tuşla üye olduğunuz siyasi partinizden üye kaydınızı sildirebilirsiniz.

E-devlet İle Siyasi Parti Üyeliği Sildirme

Siyasi Parti Üyeliğinizi sildirmek için ilk olarak E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra şifreniz ile birlikte T.C numaranızı girdikten sonra Siyasi Parti Üyeliği İptal Başvurusuna tıklıyorsunuz.

“İstifa Et” butonuna tıkladıktan sonra, üye bulunduğunuz siyasi partinin görevlerinden ve partiden ayrılmış olacaksınız.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı