Rehber

Siteden Bildirim Alma ve Alınan Bildirimleri Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Google 2015 yılından beri sunduğu bir özellik ile hoşlandığımız, takip ettiğimiz sitelerden bildirim alma özelliğini aktifleştirmişti. Bildirim özelliği, site açık olmasa dahi herhangi bir ilgi çekici haber, mesaj gibi durumlarda masaüstüne bildirim olarak düşüyor.

Kimi zaman sitelerden gelen bildirimler çok oluyor, bu yüzden can sıkabiliyor. Hemen hemen her sitede ilk açılışta bildirimlerden haber ver butonu otomatik olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bildirimlerden haberdar olmak istiyorsanız. “İzin ver” butonunu tıklamanız yeterli. Eğer yanlışlıkla izin ver butonuna tıkladıysanız ve bildirimlerin artık önü arkası kesilmiyorsa çok kolay bir şekilde, istemediğiniz sitelerden gelen bildirimleri kapatabilirsiniz.

Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Google Chrome`da her site için ayrı bildirim hakkınız var. Bildirimleri kapatmak için;

  1. Google Chrome üzerinde sağ taraftaki (üç nokta) işaretine tıklayın ve açılan yerden Ayarlar kısmına gelin.

Daha sonra İçerik Ayarlarına giriş yapın. İçerik ayarlarından bildirim kısmına girdiğinizde bildirim gönderilmesine izin verdiğiniz siteler karşınıza çıkacaktır.

Buradan bildirim görmek istemediğiniz siteleriişaretine tıklayarak engelleyebilir, düzenleyebilir, veya kaldırabilirsiniz.

Sayfamızdaki haber, video, makale gibi yeni girilen içeriklerden bildirim olmak istiyorsanız,

Anasayfamızın solunda bulunan mavi kutucuğa tıkladıktan sonra bir sekme açılacak. Buradan İzin Ver komutunu verdiğimizde yeni içeriklerimizden anında haberdar olacaksınız.

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı