Teknoloji Haberleri

Samsung Üretimlerini Azaltma Kararı Aldı!

Durmak bilmeyen Samsung sonunda yavaşlama kararı aldı.Aslında bu tüm dünya tarafından beklenen bir haberdi.Akıllı telefon üretiminde üretim rekorları kıran Samsung‘un akıllı telefon serisinde bir çok telefon bulunuyor.2016 yılının Mart ayında üretimlerini azaltmayı planlayan dev şirket hem akıllı telefon hemde tablet için geçerli olacak.

Dünyanın belkide en büyük kullanıcı kitlesine sahip markası Samsung böyle bir karar almasının ardında tabii kide önemli sebepler var.

1-) En büyük nedenlerden birisi Samsung’un baş rakibi Apple

Apple‘ın az ve öz üretimi ve dünyaya yaymış olduğu güven ile hızlı yükselişi Samsung‘u tedirgin ediyor diyebiliriz.Apple ürettiği telefonlara o kadar güveniyorki en son çıkardığı iPhone 6s‘in ilk hafta ön sipariş rekoru kırması bekleniyor.Hal böyle olunca Samsung‘un yeni akıllı telefonlarının üstüne gölge düşmüş oluyor.

2-) Çindeki Üreticiler

Çinde ismini yavaş yavaş duyurmaya başlayan markalar yüksek özelliklerle donattığı akıllı telefonlarını piyasayı sarsacak fiyattan piyasaya sürmeleri üzerine Samsung telaşlanmaya başladı.Çinli üreticilere karşı telefonlarında fiyat olarak indirgeme yapamayacağı görüşünde olan Samsung ilerleyen tarihlerde daha planlı üretim yapmayı hedefliyor.

 

Kısacası Samsung‘un eli kolu bağlı durumda diyebiliriz.Avrupa ve Amerika’da Apple ile Asya kıtasında ise Çinli üreticiler ile başı dertte olan Samsung köşeye sıkışmış durumda.Çinli üreticiler ile rekabete girebilmek için düşük fiyat politikası sunması gereken şirketin Apple ile olan rekabetinide bozmamak için etkili bir formül bulması gerekiyor.

Biz dedik yapma samsung etme samsung dinletemedik.Olacağı buydu….

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı