Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S9, Göz ve Yüz Tarama Kombinasyonu İle Gelebilir

Samsung’un önümüzdeki amiral gemileri, Galaxy S9 ve S9 +, telefonun kilidini açmak için yeni bir IntelligentScan özelliği sunuyor olabilir. Güney Koreli şirketin Ayarlar uygulamasında görülen özellik açıklaması, “düşük veya çok parlak ışıkta dahi daha iyi sonuçlar almak için birlikte göz (iris) tarayıcı ve yüz tanıma özelliğini kullandığını” söylüyor.

iPhone’un yeni cihazları ile birlikte hayatımıza giren bu özellik çok büyük işler yapamasa da büyük ölçüde güvenlik sağlayan Face ID’yi Samsung yeni cihazların da kullanacak, artık tüm diğer telefon üreticilerin cihazlarına ekleyeceği bu özelliği önümüzde ki dönemde her cihazda görebileceğimizi düşünüyorum.

İşte IntelligentScan özelliği için küçük bir nasıl çalıştığına dair bir videoyu izleyebilirsiniz:

Detaylar şu an için bunlarla sınırlıdır, bu nedenle kullanıcı, iris tarayıcıya doğrudan bakmadığında özellik nasıl çalışacağı gibi sorulara yanıt bulamıyor (mantıksal olarak, yüz taraması bu durumda kullanılacaktır).

Galaxy S9 / S9 + ‘un resmi olarak piyasaya çıkmasına yaklaşık bir ay kaldı, bu nedenle önümüzdeki haftalarda IntelligentScan hakkında daha fazla bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Etiketler

Yusuf Kamil Genç

Teknoloji ve yenilikleri takip eden ayrıca bir çok web projesi bulunan webmaster.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı