Teknoloji Haberleri

Samsung ekonomik kriz yaşıyor!

Samsung kadar hızlı akıllı telefon üreticisi varmı bilmiyoruz ama çıkardıkları telefonun haddi hesabı olmadığını herkes biliyor.Galaxy S ,Galaxy Note, Neo, E serileri, Duos,Nexus ve sayamadığımız bir çok telefon modeliyle piyasayı sarsan zenginden fakire herkesin alabileceği akıllı telefonlarıyla piyasanın devi olarak görülüyordu.

Görülüyordu fakat durum bize dışarıdan öyle geliyormuş.Samsung içeride beklentilerin beklendiği gibi olmadığı görüşünde ve bu durum detaya inildiğinde anlaşılıyor.

17 Ağustos 2015 tarihinde şirket hisseleri yüzde 2,7 değeriyle kayda geçti.Ekim 2014 den bu yana en düşük değeri gören Samsung bu sene %16 lık bir değer kaybetti.Son 3 yıldır düşüşte olan samsung bu istikrarını koruyor.

Samsung diğer firmalarla rekabet içinde olmak adına çıkarmış olduğu akıllı telefonların üzerine yeni özellikler ekleyerek seri yığılmasına sebep olduğu aşikar. Xiaomi ilede rekabet içinde olan ve bu rekabetten düşmemek adına tasarımda ve özelliklere eklemeler yapan samsung Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus’ı geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı.

 

Dongbu Securities analisti Yoo Eui Hyung, “Geçen haftaki lansman hayal kırıklığıydı. Yeni akıllı telefonların kâr azalış trendini tersine çevirecek bir araç olarak görülmemesi gerektiğini anlamalıyız” dedi.

Samsung Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus 21 Ağustosta Türkiyede ön satışa çıkacak.

 

Samsung’un gidişatı pek hayra alamet gibi durmuyor.Bak Apple telefonları belli adamların sistemi belli samsung’un kendisine çeki düzen vermesi şart gibi duruyor.

Ayrıca sırf telefonlar yüzünden düşüş yaşamadığını belirtelim ama büyük kısmına telefonlar sebebiyet veriyor.(beyaz eşya,tv alanında düşüş yaşıyorlar)

 

SAMSUNG CEOSU  JONG-KYUN SHİN ABİMİZ BU DURUM HAKKINDA NELER SÖYLÜYOR

11914183_10200866080369777_1667941775_nsamsung-ceo-jongsamsun-ceo

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı