Giyilebilir TeknelojiTeknoloji Haberleri

Samsung Damarınızı Tarayacak!

Samsung her geçen gün yeniliklerine devam ediyor.Şimdide elektronik devi  patentlerine yenisini ekledi ve akıllı saat teknolojisiyle damar tarama işlevi görecek bir akıllı saat tasarladı.Peki nedir bu ‘Damar Tarama İşlevi’

Şirketin üzerinde geliştirdiği yeni teknoloji, akıllı saatlerde bizim açımızdan  güvenlik önlemleri oluşturacak. Kullanıcının kimliğini belirlemek için damar yapısını analiz eden bu teknolojinin kullanım alanı da bir hayli geniş vaziyette. Ayrıca yeni çıkan teknoloji parmak izi okuyucuyada rakip olacak nitelikte.

Yeni çıkan akıllı saat hakkında verilen bilgilere göre, saatin el üzerine bakan kenarına yerleştirecek bir kamera sensörü ve iki ışık kaynağı ile kullanıcının el üzerindeki damar yapısı analiz edilebiliyor. Bilekte bulunan damarların görüntülemesini yapan ve taramaya göre kullanım izni veren sistem, akıllı saatlerde mobil ödeme konusunda daha güvenli olmasını sağlayacak.

56bad2d9c03c0e4a649c1d45

Ek olarak damar tarama sisteminin sadece mobil ödemelerde değil, aynı zamanda, ev, dolap gibi kişisel şeylerin anahtarı olarakta kullanılabileceğinden bahsetmeden geçemeyeceğim. Bu teknoloji akıllı saatler ile uyumlu olarak çalışan her türlü kilit, damar tarama sistemiyle birlikte kullanılabilecekk.

 

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı