Teknoloji Haberleri

Samsung Cihazlar İçin Root Rehberi

Daha önceden sitemizde ”Root” ile alakalı pek çok rehber yayınlamıştık. Samsung marka cihazlar için ”Root” gibi işlemler Odin programı üzerinden yürütüldüğü için modeli farketmeden sadece size vereceğim siteden Root dosyasını indirerek Odin üzerinden başarılı bir şekilde Root atabileceksiniz.

Root Nedir?
Telefona root atma işlemi sayesinde cihaz istenildiği gibi kullanılabilir ve performans artışı olur. Ayrıca hafızayı boşuna kaplayan uygulamaların kullanımına da son verilebilir. Android cihazın yazılımına doğrudan müdahale edildiği için de garantiniz sona erecektir, ta ki Root’u kaldırana kadar.

NOT: Yanlış yapacağınız bir adımdan dolayı Tekneloji sorumlu değildir!

İhtiyaç Listesi
Siteye buradan ulaşabilirsiniz.
Odin: İNDİR

Adımlar genel Samsung cihazlar içindir.

1-) Linkini vermiş olduğum siteden cihazınıza uygun Root dosyasını indirin.

2-) Telefonunuzu Ses Kısma+Ana Sayfa+Güç Tuşu ile Download Mode’a alın. Downloading ekranı geldiğinde cihazınızı bilgisayara bağlayın.

3-) Odin programını açın. Fotoğraftaki gibi PDA bölümüne tıklayarak indirdiğiniz Root dosyasını seçin. ID:COM bölümünde telefonunuz gözükecektir. Start butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Telefonunuzda bir çubuk görünecek ve yavaş yavaş ilerleyecektir, kaybolana kadar bilgisayar ile olan bağlantısını kesmeyin. İşlem bitince Odin otomatik olarak telefonla bilgisayarın bağlantısını koparacaktır. Sizin sadece telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.

4-) İşlem başarılı olduysa uygulamalar bölümünde ”SuperSU” adlı uygulama yüklü gelecektir.

İşte bu kadar, cihazınız başarıyla Root’landı. Sorularınızı cihaz modelinizi yazarak sorarsanız daha etkili ve hızlı çözüm bulabilirim.

 

 

Etiketler

TUNAHAN ŞAHİN

Teknoloji meraklısı bir yaşam belirtisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı