Mobil

Samsung, Android Lisansını Yeniledi!

Android’deki yerini garanti altına almak isteyen Samsung, Google ile olan Android lisansını Huawei’nin durumuna düşmemek için yeniledi.

ABD’nin Huawei firmasını ticari kara listeye almasının ardından Google, Çinli şirketin Android lisansını geçtiğimiz günlerde askıya almıştı. Bu durum Huawei’ye iki seçenek sunuyor; yeni Huawei telefonlar Google’dan arındırılmış Android AOSP ile çalışacak ya da kendi işletim sistemlerini kullanacaklar.

Huawei’nin sektördeki en büyük rakibi olması nedeniyle Samsung, Huawei gibi bir sorun yaşamamak ve Android ekosisteminin dışında kalmamak için Android lisansını yeniledi.

Android lisansının yenilenme sebebi ise iş birliği ve istikarının olduğu söylendi. Yabancı kaynaklarımız Samsung’un Android lisansını Şubat ayında yenilediğini söylüyor. Samsung’un Android lisansını yenilemesi ve bu haberin bu hafta gündem olması oldukca ilginç bir durum gibi gözüküyor.

Bu gelişmeden sonra Huawei sizce plandığı tarih yani 2020 yılında Samsung’u akıllı telefon sektöründe geride bırakabilecek mi ?

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı