Teknoloji Haberleri

Rekabet Kurumu BKM Express’i Kapatıyor!

BKM EXPRESS'e Hizmetlerini Durdurması İçin 60 Gün Süre Verildi

Rekabet kurumu BKM Express’in gerekçeli kararın tebliğ edilmesinden sonra hizmetlerinin 60 gün içinde durdurulmasına karar verdi.

BKM Express Neden Kapanıyor?

21 Haziran 2012 tarihinde hizmetine başlayan ulusal cüzdan servisi BKM Express servisleri, Rekabet kurumu tarafından 60 gün içinde sonlandırılıyor.

Konu ile yapılan resmi açıklama şu şekilde;

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.

Rekabet Kurumu Resmi Sitesinden Yapılan Açıklama

Konu ile ilgili henüz BKM Express tarafından bir açıklama gelmiş değil. Öte yandan firmanın akıbetinin ne olacağı henüz belli de değil. Gelen gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız, takipte kalın.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı