Teknoloji Haberleri

Razer, Erkeklere Hakaret Eden Yayıncının Sponsorluğunu İptal Etti

Genellikle Facebook platformunda yayın yapan Gabriela Cattuzzo isimli yayıncı, Twitter’dan erkeklere yönelik yaptığı hakaret içeren paylaşımı nedeniyle Razer sponsorluğunu kaybetti.

Brezilyalı yayıncı Cattuzzo, Twitter üzerinden erkeklere “çöp” şeklinde hakaret etmesi sonucu Razer’in “influencer” programından men edildi. Yayıncının sponsorluğunu iptal eden Razer Brezilya, durumu “aşırıcılık” olarak nitelendirdi.

Cattuzzo, geçmiş günlerde paylaştığı mekanik boya paylaşımının altına “bana istediğin kadar binebilirsin” şeklinde yanıt veren bir erkek kullanıcıya “Kadınlar şaka yapsa bile kadınları cinsel obje olarak gören bir aptal her zaman var, değil mi? Bu yüzden bütün erkekler çöp” şeklinde yanıt verdi.

Bu olay sonrası “Aptal olmayan ve azınlıkta olan erkekleri tenzih ediyorum” şeklinde bir paylaşım yapan yayıncının sponsorluğu kısa bir süre sonra iptal edildi.

Konu ile İlgili Razer Brezilya’nın Yaptığını Açıklama

Razer Brezilya, influencer’larının düşüncelerinin kendi şirket görüşlerini desteklemesini beklemektedir. Razer’ın görüşleri arasında da cinsiyet, din, siyasi parti ayrımı ya da aşırıcılık ve hoşgörüsüzlüğün herhangi bir türü hiçbir zaman bulunmamıştır. Başlangıçtan bu yana oyuncular olarak her türlü önyargı ve klişe söylemle karşılaştık ancak bu durum tekrarlanmayana kadar bu konuyla ilgili mücadele etmeye devam edeceğiz.

Öte yandan Razer, söz konusu yayıncının kontratının bir daha yenilenmeyeceğini açıkladı. Yayıncı pişman olmadığını dile getirerek hakaret ettiği kullanıcıdan özür diledi.

Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı