Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Pokemon Go Pil Sorunu ve Çözümü

Çıkışı ile büyük ses getiren ve herkesin sevdiği oyun haline gelen Pokemon Go‘yu sitemizde bir süre daha göreceksiniz. Çünkü bu oyuna başlayan direk olarak bağımlısı oluyor ve oyun ile ilgili değişik haberler devamlı geliyor. Şimdi ki haberimizde ise sizleri mutlu edecek bir haber yayınlıyoruz.

Pokemon Go oyununu oynarken akıllı telefonunuzun ekran parlaklığını düşürmek, oynarken yanınızda PowerBank veya ikinci bir batarya taşımak, AR modlarını kapatmak zaten bunları oyun oynarken bir çoğumuz bu ayarları yapıyor. Şimdi sizlere küçük bir ayardan bahsedeceğiz ve bir çoğunuz bu ayarı ben neden yapmadım neden düşünmedim gibi söylemler olabilir.

Pokemon Go oynayanlar iyi bilir, genel olarak GPS ile oynanan bir oyun olduğundan dolayı çok yoğun bir şekilde bulunduğunuz ortamın çevre taramasını yapıyor ve devamlı olarak bölgenin yapısını çiziyor. Tabii devamlı olarak GPS ile ortam taraması ve bölge çiziminden dolayı telefonun bataryasını su gibi çekiyor. Pokemon Go oyunu hem Android işletim sisteminde hemde iOS‘ta harita uygulaması olarak Google Map API kullanıyor. Size şu şekilde söyleyelim batarya ömründen biraz olsun kazanmak istiyorsanız eğer sadece uygulamayı indirmeniz gerekiyor hepsi bu kadar. Yapmanız gerekenleri adım adım sizlere aşağıda anlattık.

Screenshot_3

1. İlk olarak akıllı telefonunuzdan Google Haritalar servisine giriş yapın.

2. Sonrasında yukarıda ki görselde gördüğünüz gibi arama kutucuğuna bölgenizi yani şehrinizi yazın biz İstanbul yazdık. Ve ardından bütün İstanbul’u seçmiş olacaksınız.

3. Şimdi ise aşağıda bulunan beyaz bölüme dokunun.

4. Ve çıkan sonuçlar arasında “İndir” butonunu göreceksiniz. İndirin işte bu kadar basit yapmanız gereken hepsi bu.

Güncelleme olmadığı sürece bulunduğunuz bölge ve şehir uygulama içerisinde otomatik olarak çizilecek. Bu yolu uygulayarak oldukça batarya ömrü kazanıyorsunuz.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Pokemon Go Genel Bakış

Sonraki İçerik

Uzayda Su Bulutu Bulundu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler