İncelemelerTeknoloji Haberleri

Philips`in 4K Ultra Super Ekranı İle HDR Özelliğe Sahip İlk Monitörü Karşınızda

HDR 1000 sertifikası ile mükemmel parlaklık ve renk doğruluğu elde edersiniz

 

Philips`in ilk Süper Parlak 4K HDR Monitörünü ilgili kullanıcılarına duyurdu. İşte,

Philips Momentum 436M36 4K özellikleri

Philips`in 43 inçlik Momentum`u HDR1000 onayını alan, mükemmel 1000 cd / m2 parlaklık, derin siyahlar, 10 bit renk derinliği ve HDR uyumlu renk gamı ​​sağlayan ilk modeldir.

Samsung`un QLED TV`lerinde ve monitörlerinde bulunan Quantum Dot teknolojisi, Philipsin bu monitöründede kullanılmış. QLED ile gerçek beyaz rengini daha sağlıklı renk gamı ile görebileceğiz. Quantum Dot teknolojisi saç telinden bile ince yarı iletken kuantum noktacıklarından oluşuyor,  belirli tepkilemeler gerçek beyaz renginin gözlerimize yansımasını sağlıyor.

Ayrıca Ambiglow teknolojisiyle(ışıklandırmalı monitör), karanlık bir ortamda monitörün etrafında bulunan lambaları ile ekranda bulunan renk yoğunluğunu duvara ve zemine yansıtır. Böylece HDR özelliği bulunan filmleri kusursuz ekranı sayesinde izleyebileceksiniz.

Ultra yüksek çözünürlüklü MultiView ekranla, bilgisayar gibi cihazlarla yan yana ve eş zamanlı çalışır. Çoklu ekran özelliği ile bir yandan futbol maçı seyrederken diğer yanda internette sörf yapabilirsiniz.

DisplayHDR Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

DisplayHDR 400, DisplayHDR 600 ve DisplayHDR 1000 olmak üzere 3 standarda sahiptir HDR 1000 Seviyesinde monitör metrekare başına 1000 cd parlaklık sağlar. Seviye ne kadar yüksek olursa oyun ve sinema performansı da o kadar yüksek olacak demektir.

Philips Momentum Ne Zaman Satışa Sunulacak ?

Philps Momentum`un yaz sonunda satışa sunulması bekleniyor. Philips Momentum 1000 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı