Teknoloji Haberleri

Periscope’a Gelen Özelliklerin Ardı Arkası Kesilmeyecek Gibi Duruyor ( Yeni Özellik Geldi!)

Facebook ve Twitter arasındki rekabet konusu tabii ki de video. Facebook’un “Live”  eklentisine Periscope ise yapılan yayınların saklanabilmesi gibi güzel bir eklenti ile bu rekabet devam etti. Twitter bu aralar ise Periscope’ta birkaç değişikliği rekabet ortamına sürmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında bulunanlar ise Canlı Yayın Araması , Drone ile GoPro desteği yer alıyor.

Periscope’a yayın saklama özelliği geldikten sonra ilgiler daha da artmıştı. Ancak daha bu özelliği sindiremeden yeniliklerin arkı arkası kesilmeden yenisi geliyor. Sonraki haftalar yada bir kaç ay içinde Periscope ile birlikte ilk Drone canlı yayınlarını izlemek gibi güzel bir yenilik gelecek. Bu özelliği destekleyen Drone’lar ise DJI Insprie, Phantom 4, Phantom 3 Professional ve Advanced yer alıyor. Bu Drone modellerine sahip olan Periscope kullanıcıları ise Drone’larını kullanarak canlı yayın yapabilecek ve sadece iPhone  ile Drone’un kameraları arasında geçiş de yapabilecek.

Duruunnn dahha yenilikler bitmedi bir yeni gelen yenilik ise Periscope’ta yapılan canlı yayınlar kaydedilecek ve kullanıcıların isteği doğrultusunda ilk bir gün içinde gönderilerini silebilme imkanına erişebilecekler. Ancak Dünya genelinde yapılan canlı yayınlar #Travel, #Music ve #Food gibi hashtagler kullanılarak canlı yayınlara ulaşılabilecek bu özellikler gelen güncelleme ile kullanılabilir olacak.

Etiketler

Mustafa Umut Güven

Bir Punisher hayranı tarihe ilgisi olan teknolojiyi seven adam gibi ben!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı