Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Oyuncular İçin Yapılmış En İyi Oyuncu Telefonları!

Oyunculuğun birçok alanı olduğu gibi, mobil oyunculuk ve mobil oyun piyasası azımsanmayacak derece büyük durumda. En iyi oyuncu telefonları, mobil oyuncuları baz alarak üretilmiş ve tamamen oyun için tasarlanmış telefonlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu derleme, oyuncuları düşünerek yapılmış telefonların derlendiği bir yazıdır.

Mobil oyun sektörü, telefonların henüz gelişmediği zamanlarda oldukça düşük seviyelerde oluyorlardı. Grafik konusundan yetersiz, zevk konusundan yetersiz kalan mobil oyunlar artık günümüzde oldukça güzel hale geldi. Fakat bazı oyun firmaları, çitayı arşa yükselterek mobil oyunlarını sadece çok güçlü telefonlarda çalışacak hallere getirdiler. Günümüzde, güncel de olsa aldığınız bir cihaz oldukça yeni ve güçlü oyunları kaldırmayabilir.

Bu sorunu çözmek için ise telefon üreticileri, mobil oyuncuları baz almış, mobil oyuncuların oldukça yararına olan cihazlar üretmişlerdir. Bu cihazlar hem işlemci, hem görüntü işlemcisi hem de RAM konusunda yüksek olan cihazlardır. Aynı zamanda soğutma sistemine önem verilen bu cihazlar, en iyi oyuncu telefonları olarak karşımıza çıkıyor.

En İyi Oyuncu Telefonları Nelerdir? En İyi 5 Oyuncu Telefonu

En iyi oyuncu telefonlarını belirlememiz için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bunlar, işlemci açısından yeterli olması (CPU), görüntü işlemcisi açısından yeterli olması (GPU) ve RAM açısından yeterli olmasından ibarettir. Bu listede derlenen cihazlar, bu özelliklerinin yanı sıra fiyatları ve Türkiye’de satışının olup olmadığı baz alınmıştır.

POCO X3 Pro

Android cihazların oyun kütüphanesinin geniş olmasının yanı sıra, Android cihazlar üreten telefon firmaları yazılımlarını genişleterek oyunlar için ekstra optimizasyon ekliyorlar. Xiaomi’nin yan şirketi olan POCO cihazların içerisinde MIUI arayüzünün “Game Turbo” özellikleri bulunuyor. Bunun yanı sıra cihaz, 6.67″ 120Hz, büyük ve hızlı bir ekrana sahip. Qualcomm Snapdragon 860 bulunan bu cihaz, Adreno 640 görüntü işlemcisi barındırıyor. 6 ve 8GB RAM seçenekleri bulunuyor. 5160 mAh bataryası sayesinde ise oyunlarınızı oldukça uzun süre oynayabiliyorsunuz. En iyi oyuncu telefonları listesinde başı çeken POCO X3 Pro, ne pahalı ne de ucuz diyebileceğimiz bir cihaz.

Xiaomi Mi 11

Xiaomi’nin amiral gemilerinden olan Xiaomi Mİ 11, güçlü bir işlemci, güzel bir ekran, sağlam bir depolama ve batarya ile satışa sunulmuş en iyi oyuncu telefonları listesinden birisidir. 6.81″ büyüklüğünde ekran, 120 Hz yenileme hızıyla ekran yönünden oldukça ferah ve hızlı bir cihazdır. Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisi, Adreno 660 grafik işlemcisi bulunan cihaz, mobil oyunları çok güzel işleme yeteneğine sahip. 4600 mAh bataryası sayesinde uzun bir oyun deneyimi yaşayabilirken, 55 W hızlı şarjı sayesinde çok hızlı bir şekilde telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.

Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 Pro, Türkiye’de adını oldukça fazla duyurmuş bir cihazdır. Hepimizin aşina olduğu Redmi Note 8 Pro, kıl payı da olsa “en iyi oyuncu telefonları” listesine girebiliyor. Oldukça fazla satmış olan Redmi Note 8 Pro, 6.53″ dar eni olan, ama oldukça uzun bir ekranla geliyor. MediaTek Helio G90T işlemcisi, Mali-G76 MC4 ekran işlemcisi ile geliyor. 4500 mAh bataryası sayesinde oldukça uzun süreler oyun oynatmanıza yardımcı oluyor.

Samsung Galaxy A51

Samsung, sadece amiral gemilerine öncelik vermek yerine artık orta bütçeli cihazlarına oldukça önem veriyor. Samsung Galaxy A51 cihazı ile bunu göstererek, bu cihazı “en iyi oyuncu telefonları” listesine girmeye hak kazanıyor.

Samsung Galaxy A51 6.5″ büyük bir ekrana fakat 60 Hz bir yenileme hızına sahip. Samsung Exynos 7 Series 9611 işlemcisini kullanan cihaz, GPU konusunda da Mali-G72 MP3 kullanıyor. 4000 mAh bataryası olan cihazla uzun süreli oyun deneyimleri yaşayabilirken 4/6/8GB RAM seçenekleri arasından size uygun olanı seçerek oyunlarınızı FPS kesintisi olmadan oynayabiliyorsunuz.

iPhone 11

iOS da, Android kadar geniş bir oyun kütüphanesine sahip. iPhone 11, performans ve güncellemeler konusunda güncelliğini koruyor ve “en iyi oyuncu telefonları” listesine girebiliyor. iPhone 11, 6.1″ büyük bir ekrana sahip olsa da, yenileme hızı bakımından 60 Hz hızı ile yetersiz kalabiliyor. Fakat oldukça kaliteli bir ekrana sahip iPhone 11, grafik kalitesini oldukça net gösterebiliyor.

Apple A13 Bionic kullanan iPhone 11, grafik işlemcisi yönünden de Apple’ın kendi GPU’su olan Apple Quad-Core kullanıyor. Bu ikili, mobil oyunlarda oldukça işe yarayarak yüksek performans sunuyor. Batarya konusunda 3110 mAh kullansa da, oldukça uzun süre yetebiliyor. Aynı zamanda bir Apple ekosistemi oluşturmak istiyorsanız, buraya tıklayarak Apple ekosistemi hakkındaki yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

En iyi oyuncu telefonları, her marka ve model için değişse de şu anlık Türkiye’de bulunan ve fiyat açısından makul olarak bu 5 cihaz listeleniyor. Bu 5 cihazdan hem bütçeniz için uygun olanı hem de kendinize uygun olanı seçebilir, mobil oyunlarınıza hız kesmeden devam edebilirsiniz. Bu listedeki her bir cihaz, mobil oyunlar için dikkatlice incelenmiş ve seçilmiştir. Cihaz özelliklerinin kaynağı olarak GSMArena kullanılmıştır.

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

WhatsApp yeni güncelleme ile durum güncellemelerinde zengin link desteği getirecek!

Sonraki İçerik

İstinaf Onadı: Ünlü Youtuber Porçay’a Hapis Cezası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler