Sistem Tavsiyeleri

Orta Segment Bilgisayar Toplama Rehberi

Selam dostlar, orta segment bilgisayarlar günümüzde en çok tercih edilen, ne abartı sistemlerden ne de düşük kalacak şu oyunu açar mı diye sordurmayacak bilgisayarlardır. Bu bilgisayarlarda onlarca seçeneğimiz bulunmaktadır (bkz: Intel/AMD – Intel/NVIDIA – AMD/AMD – AMD/NVIDIA gibi tercihler ve çok daha fazlası)

Bugünkü tercihimiz ise AMD/NVIDIA olacak. Bu sistemin günümüzde Orta/Yüksek/Ultra ayarlarda açamayacağı oyun yok! Bütçemizi zorlamadan her türlü oyunu keyifle dropsuz oynayabileceğimiz bu sistem ise bütçe dostu . Sizleri bekletmeden hemen sisteme geçmeye ne dersiniz?

İşlemci:

İşlemcimiz AMD’nin son günlerde tam anlamıyla kendini aştığı Ryzen serisinin en küçüklerinden Ryzen 1300x olacak. Ryzen 1300x gerek çoklu çekirdekte, gerek OC elverişinde rakiplerini tam anlamıyla ezip geçiyor. Ekran kartımızı rahatlıkla besleyecektir.

Ürün – https://goo.gl/a5RNCw

 

Ekran Kartı:

Ekran kartımız NVIDIA Geforce GTX 1060 6gb modeli olacak. Günümüz oyunlarını 1920*1080 yüksek/orta ayarlarda hiç zorlanmadan oynayabildiğiniz bu ekran kartı orta segmentin en iyilerinden!

Ürün – https://goo.gl/G1VfoF

 

Kasa:

Kasamızı NZXT markasından tercih ediyoruz, NZXT’nin kalitesini zaten birçoğunuz bilirsiniz. NZXT ailesinin en miniklerinden olan Source 210 modelini yaklaşık 230TL’ye elde edeceğiz.

Ürün: https://goo.gl/HWDp61

 

PSU (Power Supply):

Güç kaynağımızı FSP markasının 500W’lık modelini seçiyoruz. FSP Dünya çapında namını duyurmuş bir marka olmasına karşın birçok ürünü de ucuzdur.

Ürün – https://goo.gl/3nvcGX

 

Bellek (RAM):

Belleğimizi GSKILL’in 8Gb 3000mhz modelini seçiyoruz. Ryzenler bellek frekansı ne kadar yüksek olursa o kadar verimli çalışır.

Ürün – https://goo.gl/bSYPSb

 

Depolama Birimi (HDD):

Sabit diskimizi WD markasının Blue serisinden seçtik. 7200Rpm 64mb bu depolama birimimiz diğer HDD’lerden daha hızlı ve daha ucuz.

Ürün – https://goo.gl/uogYpt

Anakart :

Anakartımız Asrock markasının AM4 socket 3200mhz’e kadar bellek frekansı destekleyen A320 modeli. Ürünümüz A320 modellerinin en iyilerinden.

Ürün – https://goo.gl/oJj5c5

 

SSD (Solid State Disk):

SSD’miz Hi Level markasının 120Gb 550/530 okuma hızına sahip HLV-SSD30ULT-120G modeli. Ürünün sizleri üzemyeceğini garanti edebilirim.

Ürün – https://goo.gl/evb3kL

 

Etiketler

İbrahim Mete

19 Şubat 2003 doğumluyum, yaklaşık 4 seneden beri donanım, teknoloji, oyun, yazılım gibi konularla yakından ilgilenmekteyim. Köyceğiz Anadolu Lisesinde Öğrenim Görmekteyim. 2017 Mayıs tarihinden bugüne dek sizler için www.tekneloji.net 'da ve gündem, donanım, teknoloji üzerine yazılar yazmaktayım. Takipte kalın, ilerleyen günlerde bomba gibi geleceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı