Teknoloji Haberleri

Oppo’dan Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi

Günümüzün en büyük sorunu akıllı telefonlarımıza olan bağlılığımız.Aslında sorun telefonlara olan bağlılığımız değil hemen biten şarjları.O kadar çok oyalanıyoruzki telefonlarımızla dayanamıyorlar.Bunun sonucundada durmadan priz nöbeti tutmamız gerekiyor.Tabi bu noktadada bir sorun var..Telefon kaç saatte şarj olacak ? Şarj kablosu kaliteli olan (yani orjinal) telefonlar batarya kapasitesine göre minimum 1 saat içerisinde doluyor.Ancak öyle bir telefonlar varki 3 saatte zor doluyor.Yani bize ne lazım ? -Hızlı şarj 🙂

Evet bize hızlı şarj lazım.Bu konuya değinmişkende elektronik üreticisi Oppo‘nun şarj alanında yapmış olduğu teknolojiyi tanıtmak istedim.

Mobil Dünya Kongresi oldukça dolu geçti gidiyor ve A’dan Z’ye çoğu şirket ürünlerini tanıtmaya başladı.Oppo‘nunda kongrede dikkatleri üzerine toplayan bir buluşu vardı.Şarj alanında adeta bir devrim niteliği taşıyan Super VOOC teknolojisi.Hızlı şarj uzun süredir bir çok şirketlerin üst sınıf telefonlarında kullandığı bir teknoloji ancak Super VOOC hızlı şarj teknolojisinin evrim geçirmiş hali diyebiliriz.

Özetle Super VOOC desteği ile 2500 Mah kapasiteli bataryanızı 5 dakikada %45, 15 dakika içerisinde ise %100 doldurabiliyorsunuz.

Isınma Sorunu Yok !

Hızlı şarj özelliğini kullananlar bilir.Telefonları çok fazla ısınır çünkü yüksek miktarda akım girişi olmaktadır.Ancak Oppo yetkilileri diğer şirketlerin hızlı şarj teknolojisi için kullanmış oldukları 9-12V adaptörlerin yanısıra 5V adaptör kullanıyor.Tamamen teknik algoritma kapsamında değişiklik yapan şirket başarıya ulaşmış gözüküyor.

Şuan test çalışmalarında başarıya ulaşılsada resmi olarak herhangi bir telefonda kullanılmıyor.Super VOOC oldukça dikkatimi çekti ve ilerleyen zamanlarda Oppo’nun üreteceği üst sınıfı telefonlarda bu teknolojiyi kullanacağını söyleyebilirim

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı