Teknoloji Haberleri

Online Dosya Depolama Servisleri ve Ücretleri

En İyi Dosya Depolama Sevisleri Nelerdir? Ücretleri Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, günden güne artan veri depolama ve taşıma ihtiyacına karşın ortaya çıkan dosya depolama servisleri, önemli dosyalarımızı, fotoğraf ve videolarımızı güvende tutmayı mümkün kılar.

Dosya depolama servisleri arasında seçim yaparken, kolay erişim açısından size uygun olanı seçmek her zaman yararınızadır.

Bulut depolama servisleri dediğimizde aklımıza gelen tanıdık isimlerin çoğunun bulunduğu bu listede, depolama servislerinin özellikleri ve ücretlerini bulacaksınız.

1. Dropbox

Dropbox,  Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemi kullanan bilgisayarlardan ve Android, iOS, Windows Phone gibi mobil cihazlarınızdan dosyalarınıza erişme ve düzenleme imkanı sağlar. Kullanım kolaylığı açısından avantaj sağlasa da, bilinçsiz kullanım ile dosyalarınıza sızan kötü amaçlı yazılımlar, başınıza dert olabilir. 2 GB depolama alanına kadar ücretsiz kullanabileceğiniz Dropbox’ın ücretleri, 1 TB için ayda 9.99$, yılda 99$ olarak belirlenmiştir. Dropbox edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Dosya depolama servisleri: Dropbox

2. Microsoft OneDrive

 

Diğer Microsoft cihazlarıyla entegre kolaylığı sağlayan bir Windows ürünüdür. Sıfır bilgi şifrelemesi kullanılmaz fakat en iyi bulut depolama sistemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. 5 GB depolama hizmetini ücretsiz sağlayan OneDrive, satın almak isteyenler için aşağıdaki tabloyu önümüze çıkarıyor. Online dosya depolama servisleri arasında en çok tercih edilen depolama servisi OneDrive almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Google Drive

Aktif kullanıcı sayısı ile her zaman dikkatleri üzerinde tutan Google Drive, özel şifreleme hizmeti sunmasa da, sağladığı diğer avantajlar ile öne çıkarmayı başarmıştır. Uygulama içi işbirliğinde oldukça başarılıdır, üçüncü taraf uygulamaları kullanır. Google Drive, 15 GB ücretsiz depolama alanı hakkı tanıyor. Google Drive hatalarından birinin çözümü için bu yazımıza gidebilirsiniz. Google Drive için üyelik planları aşağıdaki gibidir;

 

 

4. Yandex.Disk

 

Yandex Disk uygulaması depolanmak istenen verileri Yandex sunucusu içerisinde kaydederek saklama imkanı sunan dosya depolama servislerinden biridir. Yandex hesabınızla bu depolama sisteminden yararlanabilirsiniz. Yandex.Disk uygulaması, kullanıcılarına 20 GB ücretsiz depolama hakkı sağlamaktadır. Bununla sınırlı kalmak istemeyenler için Yandex.Disk’in kullanıcılarına sunduğu fiyat listesi aşağıdadır;

5. iCloud Drive

 

Apple tarafından yıllardır servis veren bu online dosya depolama servisleri arasındaki güzel hizmet, dosyaları saklama ve depolamada önemli rol oynuyor ve listemize giriyor. Apple tabanlı dosya depolama servisi, cihazlarda yer kaplamadan, sağlanan internet bağlantısı ile dosya depolamada oldukça işimize yarıyor. Windows PC kullanıyorsanız Windows 7 veya sonraki bir sürümüne güncellemeniz ve Windows için iCloud indirmeniz gerekecektir. iCloud’a kaydolduğunuzda size otomatik olarak 5 GB ücretsiz saklama alanı verilir. Daha fazla saklama alanına erişmek isteyen kullanıcılar için premium üyelik planları bu şekildedir;

iCloud Drive, sizden 50 GB depolama alanı için aylık 6,49, 200 GB için aylık 19.99, 2 TB için aylık 64,99 TL istemektedir.

Bu yazıda dosya depolama servislerinden en çok kullanıcıya sahip olan ve yararlı olabilecek olan servisleri seçip sizin için detaylı fiyat bilgilendirmesi yaptık. Bu fiyatlar, güncel tutulmaktadır. İlgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Dilara Aydın

Müzik sever, teknoloji ve medya ile içli dışlı bir Tekneloji yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı