Yazılım

Nvidia GeForce Experience Açılmama Sorunu

Son gelen GeForce 2.5.12.11 güncellemesi ile açılmaz olan GeForce Experience’in nasıl açılacağını göstereceğim şimdi size.

İlk başta programın açılmamasının sebebi Nvidianın güncellemede Turkey dil dosyalarında hata olması yüzünden program Türkçe sistemlerde açılmıyor.

Bu sorunun düzeltmenin 2 yolu var.

Çözüm 1

Denetim Masası -> Saat,Dil ve Bölge -> Bölge    bu yolu izleyerek değiştirmemiz gereken yeri açtıktan sonra ayarları aşağıda vereceğim gibi yapın.

Windows-10-Bölge

Bu şekilde sorun yaparsanız program çalışır hale gelecektir fakat bölgesel olarak kısıtlı programınız varsa onlarda sıkıntı çıkabilir.

 

Çözüm 2

Bu çözümde sistemden tamamen Nvidia Driverlerini kaldırmanız gerekecektir. Çünkü yeni sürüm olduğundan ve Türkçe sistemde çalışmadığından eski ver versiyonu yüklememiz gerekiyor.

Program Ekle ve kaldırdan Nvidia sürücülerini sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın daha sonra aşağıda vermiş olduğum programı bilgisayarınıza indirip çıkartıp kurun.

Nvidia Sürücüsü

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra güncelleme yaparsanız yine aynı sorunu yaşarsınız. Lütfen yeni sürüm gelene kadar güncelleme yapmayın.

Sorununuz büyük ihtimal ile çözülmüş olması gerekiyor

Etiketler

Berkay Acı

Beykent Üniversite öğrencisi. Genç bir coder. Tekneloji sorumlusu. Hayvan sever ve besler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı