Tekneloji.net, teknoloji haberleri, mobil haberler, oyun İncelemeleri ve ürün incelemeleri kapsamında bilgilerin yer aldığı samimi teknoloji portalı'dır.

Nvidia GeForce Experience Açılmama Sorunu

Son gelen GeForce 2.5.12.11 güncellemesi ile açılmaz olan GeForce Experience’in nasıl açılacağını göstereceğim şimdi size.

İlk başta programın açılmamasının sebebi Nvidianın güncellemede Turkey dil dosyalarında hata olması yüzünden program Türkçe sistemlerde açılmıyor.

Bu sorunun düzeltmenin 2 yolu var.

Çözüm 1

Denetim Masası -> Saat,Dil ve Bölge -> Bölge    bu yolu izleyerek değiştirmemiz gereken yeri açtıktan sonra ayarları aşağıda vereceğim gibi yapın.

Windows-10-Bölge

Bu şekilde sorun yaparsanız program çalışır hale gelecektir fakat bölgesel olarak kısıtlı programınız varsa onlarda sıkıntı çıkabilir.

 

Çözüm 2

Bu çözümde sistemden tamamen Nvidia Driverlerini kaldırmanız gerekecektir. Çünkü yeni sürüm olduğundan ve Türkçe sistemde çalışmadığından eski ver versiyonu yüklememiz gerekiyor.

Program Ekle ve kaldırdan Nvidia sürücülerini sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın daha sonra aşağıda vermiş olduğum programı bilgisayarınıza indirip çıkartıp kurun.

Nvidia Sürücüsü

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra güncelleme yaparsanız yine aynı sorunu yaşarsınız. Lütfen yeni sürüm gelene kadar güncelleme yapmayın.

Sorununuz büyük ihtimal ile çözülmüş olması gerekiyor

Arkadaşlarınla Paylaşabilirsin
Paylaşmak İçin Bağlantı
Önceki İçerik

Windows 10 Fare İmlecini Değiştirme

Sonraki İçerik

Lenova’dan Xeon İşlemcili Laptoplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler