MobilTeknoloji HaberleriYaşananlar

Nokıa Yeniden Piyasanın En Kaliteli Kamerasına Sahip Olacak

Eski ortaklar yeniden bir arada. Finlandiya şirketi HMD Global ve Zeiss eski ortaklığı yeniden başlatıyor. Geçmiş yıllarda Zeiss markalı lensleri telefonlarında kullanan Nokia, şimdilerde çıkardığı yeni Android telefonlarda da aynı lensleri kullanmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz yıllarda oldukça üne sahip olan Nokia, telefonların da Carl Zeiss optik lenslerini kullanmıştı. Eski ününe tekrar sahip olmak isteyen Nokia istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Tanıtımını yapmış olduğu telefonlarda Zeiss marka optik lensler mevcut değil.

Amiral gemilerinde görmeyi hedeflediğimiz optik lensler Nokia nın başarısına oldukça başarı katacağını düşünüyoruz. Birçok Nokia cihazında da Zeiss’ in ünlü 808 ve PureView lenslerini daha öncelerde kullanmıştı. Bu ortaklık sadece merceklere değil rekabete de avantaj sağlıyor. Bu ortaklık elbette en iyi kameralı telefonlara sahip olacağını göstermese de Nokia için oldukça iyi başarılara sebep olacak gibi duruyor. Yeni ortaklıkla Android dünyasında oldukça heyecan yaratmış durumda.
Lumia cihazlarında ki fotoğraf kalitesi biraz daha beklemek zorunda kalacak çünkü Apple Nokia’ nın Lumia fotoğraf uzmanını kendi bünyelerinde çalıştırmaya başlamıştı. HMD, amiral gemilerinde kullanacağı optiklerle kendini ispatlamak ortalama bir Android telefonu olmadığını kanıtlamak zorunda.

Etiketler

Sinan Can Soysal

Donanımla iç içe yaşayan. Klimayı icat eden şahsiyete hayranlık duyan, kendi kendine takılan bir zat-ı muhterem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı