Mobil

Netflix İOS Uygulamasını Güncelledi !

Ülkemize yakın zamanda gelen ve gün geçtikçe Türkçe desteğini arttıran Netflix, bugün ios uygulamasına yeni bir güncelleme getirdi. 8.0 güncellemesi ile İphone 6S, 6S Plus ve 3D Touch özelliğine sahip cihazlarına destek, İpod Pro cihazına ise Auto-Play (Otomatik Oynatma) optimizasyonu yaparak İOS için olan uygulamasını geliştirdi.

 

Bu güncellemede öncelik olarak göze çarpanlar ise, İphone kullanıcıları için “Post-Play Experience” özelliği, bir dizi bittiğinde diğer bölümüne otomatik olarak geçiş ve bir tv veya film izlerken bittiğinde öneriler sunması oluyor. Ayrıca bu güncellemede “Peek ve Pop” ile 3D Touch’a duyarlı bir yenilik olan, Netflix kataloğunda hızlı bir şekilde arama, Bir dizi veya film açıklamalarına hızlı bir şekilde bakabilme, bakılan diziyi veya filmi oynatabilme ve bu dizi veya filmi paylaşabilme gibi yenilikler bulunuyor.

 

img_5836 img_5835 img_5833

 

Ne yazıkkı bu “Peek ve Pop” özelliği sadece uygulamanın içinde çalışıyor. Yani ana menüde iken “Peek ve Pop” ile bir şey yapmaya kalktığınızda herhangi bir seçenek karşınıza çıkmıyor.(Şahsen ben ana menüde bir “Peek ve Pop” özelliği beklerdim. Hani böyle kaydettiğimiz filmlere daha hızlı baksak felan daha mükemmel olabilirdi.)

 

Kısaca toplamak gerekirse;

Netflix, İpod Pro cihazlarına yönelik bir iyileştirme ve optimizasyon yaparken tasarım anlamında bir yenilik getirmemiş. Sadece içerikler daha düzgün ve okunabilir hale getirilmiş diyebiliriz. Bu güncellemeyi App Store üzerinden telefonunuz veya tabletiniz ile şimdi yapabilirsiniz. Bu güncelleme günlüğünün yazılması gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz.

 

Netflix’e Sürüm 8.0.0 İle Gelen Yenilikler

  • iPhone’da artık Post-Play Experience desteği (Otomatik Bölüm Oynatma / Tavsiyeler)
  • iPad Pro için iyileştirme ve optimizasyonlar
  • 3D Touch desteği (Peek ve Pop)

 

Kaynak: 9To5Mac

Etiketler

Şevket Narin

Geleceği düşünür, planlar ve hayata geçiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı