Teknoloji Haberleri

Nehre düşürdüğü telefonu 10 gün sonra Facebook`ta durum güncellemeye başladı.

Telefonunuzu bir kere suya düşürmüşseniz o anki şaşkınlığınız, çaresizliğiniz, düşürdüğünüz o anın acısını iliklerinize kadar hissedersiniz ve vakit kaybetmeden telefonunuzu hayata döndürmeye çalışırsınız. Yarım kilo pirincin içine telefonunuzu sokup günlerce bekletmek mi dersiniz. Saç kurutma makinesini alıp telefonu kurutmak mı. Bir sürü yollar arayıp durursunuz. Ya da David abimiz gibi rafting yaparken Bow Nehri`ne düşürüp bulmak için uğraşmazsınız bile..

David abimiz ümidini kestiği telefondan 10 gün sonra kız arkadaşının “Durum güncellemeni gördün mü?” demesiyle haberi olmuş. O an çok şaşıran abimiz, “Is this possible?!!? The river spit it out??” (Bu nasıl mümkün olabilir? Nehir telefonu geri mi çıkardı?”  diye fotoğrafa yorum yapmış.

Calgary itfaiyesi David`in düşürdüğü telefonu bulmuş ve telefonu sahibine ulaştırmak için değişik bir yol seçmiş. İtfaiyeciler Buhler`in telefonunu Hektor Sanchez gibi cool bir isim verip Sanchez`in günlük hayatında pozları şeklinde facebook hesabıyla paylaşmaya devam etmişler.

.

201508241448_002
Bu fotoğraf “Masa tenisinde ben kazandım” notuyla paylaşılmış

Ve 15 günün sonunda David abimiz telefonuna kavuşmuş. Calgary`nin çılgın itfaiyecileriyle şöyle bir fotoğraf paylaşmış.

201508241452_004

Seda Pilav

Bir insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı