Teknoloji Haberleri

Microsoft’tan Sahte Yazılım Kullananlara Kötü Haber

Dünyanın belki de en çok tercih edilen yazılım şirketi Microsoft‘tan gelen açıklamalara göre, sahte yazılım kullananlar için ciddi önlemler alınacak. Sahte yazılım kullanımını azaltmaya yönelik bu çalışma öncelikle Amerika Birleşik Devletleri”nde uygulanmaya başlayacak.

Microsoft'tan açıklama

Orijinal Microsoft yazılımı kullanım oranı ülkelere göre değişmektedir. Söz konusu Türkiye olduğunda bu oran oldukça düşebiliyor. Dünya genelinde de bilinen “Crack” veya “Patch” gibi korsan yazılım lisanslama yöntemlerinin önüne geçebilme ve güvenlik tehditlerini azaltma adına Micrsosoft, ürünlerinin yalnızca orijinal lisanslarla kaydedilebilir olması için yeni bir çalışma başlattığını açıkladı. Haliyle korsan yazılım kullananları yakından ilgilendiren bu haberde gönüllere su serpen nokta henüz Türkiye’de işlemin başlamayacağı oldu. Bu uygulama öncelikle ABD’de kullanıcıların internet üzerinden IP adreslerinin istenerek tespit edilmesi ve ardından işlem uygulanmasıyla başlayacak. Bu çalışmasında kararlı olan Microsoft, yayınlayacağı güncellemelerle de dediğini yapacak gibi görünüyor.

Microsoft 'dan yeni çalışma

Windows işletim sistemi ve Micrososft Office gibi yazılımlarda sıkça kullanılan sahte lisanslar, bu çalışma başarıya ulaştığı takdirde devre dışı kalarak yeniden lisanslama isteyecek. Yani anlayacağınız, ilerleyen zamanlarda hayata geçirilecek bu uygulamayla Microsoft‘a ait yazılımların sahte olanları tespit edilecek ve belirlenen cezai yöntemler uygulanacak. Şimdiden orijinal yazılım satın almaya baksanız iyi olur.

Etiketler

Ömer Ülker

Kısa film, kurgu-montaj, teknik çizim, modelleme, animasyon gibi tasarım işleriyle ilgilenen, teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı