Rehber

MEB – “Bağlantınız Gizli Değil” Hatasının Çözümü

Okullarda hızla yaygınlaşan FATİH PROJESİ kapsamında okullara gelen internet ağında bir süredir kısıtlamalar mevcut. Eski model olan E-Tab4 ve yeni model E-Tab5 lerin internete sorunsuz girmesi için MEB’in hazırlamış olduğu bir Güvenlik Sertifikası var. Eğer bu sertifika bu cihazlara yüklenmediği takdirde “Bağlantınız Gizli Değil” veya “Bağlantınız Güvenli Değil” gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde akıllı tahtalara da yüklenmesi gereken bu sertifikanın nereden indirileceği ve nasıl yükleneceğini aşağıda anlattık.
00Tekneloji00

Buraya
tıklayarak Sertifikayı indirin.

1)Cihazınızda “Ayarlar”a gidin.
2)”Güvenlik” sekmesi altında “Depolamadan Sertifika Yükle” veya “SD karttan Sertifika ata” seçeneğine (benzeri bir seçenek de olabilir) Tıklayın.
3)İndirmiş olduğunuz Sertifikayı “Download” klasöründe bulun ve seçin.
4)Eğer bir sertifika adı girmeniz istenirse  ” MEB_SERTIFIKASI ”  yazın ve onaylayın.

İşlem tamamdır. Google Chrome ve Tarayıcı’dan internete girebilirsiniz. Ancak halen bazı sitelere giriş engelli olabilir. Psiphon vb. Bir Vpn kullanarak bağlanmayı deneyin. (psiphon’da zaman zaman bağlantı problemleri olabiliyor)

Etiketler

Ömer Ülker

Kısa film, kurgu-montaj, teknik çizim, modelleme, animasyon gibi tasarım işleriyle ilgilenen, teknolojiyi yakından takip eden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı