Yaşananlar

Mars’ta Yaşam Olabileceğini Gösteren Gaz Kütleleri Tespit Edildi!

NASA’nın Curiosity aracı Mars’ın yüzey bölümünde gerçekleştirdiği araştırmalar sırasında metan tespit etti.

NASA’nın Curiosity aracı tarafından yapılan ve NASA tarafından yapılan ölçümler sırasında tespit edilen bulgular, Mars’ın yer altında yaşam  formları olabileceğini belirtti. Mars bu yüzden daha yakın bir şekilde araştırılmaya devam edilecek.

New York Times’ın haberine göre metan gazı ilk kez tespit edilmedi ancak son gelen bilgiler, metan gazının bu zamana kadarki en yüksek yoğunluğa ulaşıldığının tespit edilmiş olduğu yönünde ilerliyor.

Ölçülebilir olan metan gazı, NASA’nın Curiosity aracı tarafından tespit edilirse bu tespit araştırmacılar için bir tetikleyici neden olabilir. Elbette bu metanın bir organizma tarafından üretilmiş olması gerekiyor.

Yoksa bu metan, canlı organizmalar olmadan üretilmiş olabilecek olan yer altındaki küçük çatlaklar sayesinde uzun süre gömülü kalmış olabileceği ihtimali sebebiyle oluşmuş olabilir. Detaylar bir kaç güne belli olur diye umuyoruz. 

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı