Yazılım

macOS Catalina’nın Public Beta Sürümü Yayınlandı!

Teknoloji devi Apple, WWDC 2019 etkinliğinde tanıtmış olduğu macOS Catalina’nın herkese açık beta sürümünü kullanıcıların beğenisine sundu.

WWDC 2019 etkinliğinde tanıtılan macOS Catalina, developerların (geliştiricilerin) kullanımına açılmıştı. macOS Catalina Developer Preview adıyla yayınlanan beta sürümünü cihazlarınıza yüklemek için yıllık 100 dolar ücrete sahip olan Apple Developer Program’a katılmak gerekiyordu. Bugün yayınlanan Public Beta sayesinde 100 dolar ücreti vermeye gerek kalmadı ve Public Beta bugün herkese açık bir şekilde yayınlandı.

macOs Catalina Public Beta’yı yüklememenizi önermiyoruz çünkü beta sürecinde yayınlanan yazılımlar halen geliştirilme aşamasında olduğu için yazılımı yüklemiş olduğunu cihazda belirli hatalar oluşabilir ve cihazınızı kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Tüm riskleri aldıysanız yazılımı yüklemeden önce lütfen verileri yedekleyiniz.

macOS Catalina Public Beta sürümünü yüklemek istiyorsanız aşağıdaki cihazlara sahip olmanız gerekiyor;

  1. 12-inch MacBook (2015 ve sonrası)
  2. MacBook Air (2012 ve sonrası)
  3. MacBook Pro (2012 ve sonrası)
  4. Mac mini (2012 ve sonrası)
  5. iMac (2012 ve sonrası)
  6. iMac Pro (2017)
  7. Mac Pro (2013 ve sonrası)

Verilerinizin yedeğini aldıysanız bu linkte yer alan yönergeleri takip ederek macOS Catalina Public Beta’yı cihazınıza kurabilirsiniz.

Etiketler

ibrahim durmuş

Ülkemizde gelişmekte olan teknoloji ve oyun sektöründe elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştım, çalışıyorum. Tekneloji.net'de insanlara yardımcı olmak amacı ile görev alıyorum. İletişim: ibrahim@tekneloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı