Teknoloji Haberleri

LG G4’e Android 7.0 Güncellemesi Nasıl Kurulur?

Geçtiğimiz yılların belkide en iyi kamerasına sahip modeli olan LG’nin G4 modeli ülkemizde bu zamana kadar sadece 1 büyük güncelleme almayı başarmış, ikinci güncellemeyi de almak için hazırlanmaktaydı.

Ancak daha sonradan cihazda fabrikasyon olarak çıkan anakart sorunu ve bir kaç kronik sorun nedeni ile LG Türkiye, 7.0 güncellemesini bu varianta vermedi. Polonya’da dağıtılmaya başlanan 7.0 güncellemesi, ülkemiz kullanıcılarının kullanmış olduğu H815TR ve H815EU variant cihazlar için hayal olmuştu.

7.0 güncellemesinden umut kesilmişti ki bir XDA kullanıcısı bu güncellemeyi H815 cihazlara port etmeyi başardı. Daha sonra ülkemizde bulunan TR variant cihazlara da bir Türk geliştirici sayesinde portlandı. Normal şartlar altında LG hiç bir Asya cihazına bootloader açma kodu vermiyor ve sadece EU variant cihazlar için bootloader açmayı izin veriyordu. Bu yükleyeceğiniz yazılım ile birlikte bootloader açmanıza gerek kalmadan güncellemeyi kurabiliyor ve 7.0’ın bütün özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz.

NOT: Kuracağınız bu sürüm resmi bir sürüm değildir. Cihazınız, bu sürümü kurduktan sonra yazılımsal ve donanımsal olarak garanti dışı kalacaktır. Yapacağınız işlemlerden dolayı başınıza gelebilecek sorunlar sizin sorumluluğunuz altındadır.

NOT 2: Yazılım tamamen stoktur. Herhangi bir modifiye yoktur. Yükleme yapmadan önce yedek almayı unutmayın. Bu sürümden memnun kalmazsanız 6.0 sürümüne tekrar geçiş yapabilirsiniz.

Öncelikle kuruluma geçmeden önce aşağıdaki dosyaları cihazınızın model koduna uygun bir şekilde indirin.

Kurulum aşamaları; (LG UP programını açtıktan sonra dosyayı resimdeki şekilde programa yükleyin. Üçüncü aşamaya gelmeden önce cihazınızı kapatın, ses açma tuşuna basılı tutarak USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Download mode açılınca üçüncü resimdeki işlemleri yapıp 7.0’ın tadını çıkarabilirsiniz.)


Etiketler

Selim AK

Genel Yayın Yönetmeni - İletişim: selim@tekneloji.net

2 Yorumlar

  1. malesef h815 tr eu p l vs vs var direkt h815 yok. başka yerden indirdim oda olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı